تحلیل ارزهای دیجیتال و توضیح کامل رمز ارزها. تا پایان این مقاله همراه باشید. تنها در چند سال گذشته، صنعت ارزهای دیجیتال منفجر شده است. از داستان‌های رایج «میلیونرهای بیت‌کوین» گرفته تا افزایش تعداد شرکت‌هایی که وارد عرصه کریپتو می‌شوند، نادیده گرفتن این اخبار سخت است – یا این احساس که نداشتن ارز دیجیتال به معنای از دست دادن فرصت است. قیمت یک بیت کوین از 1000 دلار در اوایل سال 2017 تا بیش از 68000 دلار در نوامبر 2021 متغیر بوده است – اما با نوسانات شدید، از جمله کاهش دوره ای بیش از 50٪ در طول مسیر.

قیمت ارز  سولانا به دلار:  179.47 دلار  | قیمت ارز سولانا به تومان: 11,780,173 تومان

کاربر گرامی برای مشاهده صفحه تتر ارزان وارد این صفحه شوید.

بیت کوین چیست؟

قیمت ارز بیت کوین به دلار:  71,687.95 دلار  | قیمت ارز بیت کوین به تومان: 4,705,381,838 تومانبیت‌کوین یک ارز مجازی، دیجیتال یا «کریپتو» است که به دلیل رمزنگاری یا تکنیک‌های رمزگذاری غیرقابل تغییر، درگیر در کد بلاک چینی که روی آن وجود دارد، نامیده می‌شود. هدف بیت کوین این است که اجازه دهد پرداخت های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر از طریق یک سیستم پرداخت در سراسر جهان بدون نیاز به یک واسطه شخص ثالث مرکزی مانند بانک انجام شود. بیت کوین توسط هیچ بانک مرکزی یا دولتی صادر نمی شود و هنوز در اکثر کشورها به عنوان ارز قانونی (به معنای پول ملی ایجاد شده توسط قانون) در نظر گرفته نمی شود. مانند طلای فیزیکی، ارزش بیت کوین از ترکیبی از کمبود درک شده آن و این تصور که می‌تواند ذخیره‌ای از ارزش، وسیله‌ای ناشناس پرداخت، یا پوششی در برابر تورم باشد ناشی می‌شود، اگرچه هیچ یک از این ویژگی‌ها هنوز برای مدت طولانی ایجاد نکرده‌اند.

قیمت ارز اتریوم به دلار3,692.73 دلار  | قیمت ارز اتریوم به تومان: 242,379,778 تومان

در تحلیل ارزهای دیجیتال رابطه بیت کوین و بلاک چین چیست؟

بلاک چین، فناوری زیربنایی که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند، یک سیستم ذخیره‌سازی سوابق عمومی و منبع باز است که بر روی یک شبکه کامپیوتری غیرمتمرکز (یعنی اینترنت) کار می‌کند که تراکنش‌های بین طرفین را به روشی قابل تأیید و دائمی ثبت می‌کند. بلاک چین مسئولیت پذیری را فراهم می کند، زیرا سوابق غیرقابل تغییر هستند، که کاربردهای بالقوه ای را برای بسیاری از مشاغل ارائه می دهد. در حالی که بلاک چین اغلب با ارزهای رمزنگاری شده مرتبط بوده است، کاربردهای بالقوه زیادی فراتر از پرداخت ها دارد، از جمله قراردادهای هوشمند، مدیریت زنجیره تامین و خدمات مالی. توجه داشته باشید که مالکیت بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری در بلاک چین، فناوری یا استفاده‌های فعلی یا آینده آن نیست.

قیمت ارز  سولانا به دلار:  179.47 دلار  | قیمت ارز سولانا به تومان: 11,780,173 تومان

کاربر گرامی برای مشاهده اطلاعات قیمت و … ارزهای دیجیتال وارد صفحه تابلوخوانی ارزهای دیجیتال شوید.

ارز دیجیتال چیست و چگونه ارزش گذاری می شود؟

قیمت ارز تتر به دلار1.00 دلار  | قیمت ارز تتر به تومان: 65,638 تومان

ارزهای فیات مانند دلار آمریکا و یورو اشکالی از پول هستند که توسط دولت ها صادر می شوند تا به عنوان ارز قانونی عمل کنند. از سوی دیگر، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین، اشکال غیردولتی «نقد دیجیتال» هستند که برای پرداخت‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ایده “پول نقد دیجیتال” جدید نیست – با نیاز به کارت های اعتباری، پی پال، ونمو و سایر خدمات برای پرداخت های الکترونیکی آسان و قابل ردیابی آغاز شد. اما این پرداخت‌ها به ارزهای فیات که توسط بانک‌های مرکزی مدیریت می‌شوند مرتبط است، در حالی که ارزهای دیجیتال توسط فناوری، به‌ویژه رمزنگاری مدیریت می‌شوند. طرفداران بر این باورند که ارزش یک ارز رمزنگاری شده بر اساس کیفیت رمزنگاری، تعداد واحدهای رمزنگاری ایجاد شده و فناوری است که ایجاد واحدهای اضافی را محدود می کند. مانند هر کالای معامله شده – کارت های بیس بال را در نظر بگیرید – ارزش اغلب به عرضه و تقاضا بستگی دارد: هرچه تعداد واحدهای موجود کمتر باشد، خریداران بالقوه مایل به پرداخت قیمت بالاتری هستند.

قیمت ارز بیت کوین کش به دلار:  682.01 دلار  | قیمت ارز بیت کوین کش به تومان: 44,764,788 تومان