میانگین امتیازات ۵ از ۵

تاریخچه بیت کوین

تاریخچه بیت کوین از سال 2008 آغاز می شود. بیت کوین توسط گروهی از برنامه نویسان یا یک برنامه نویس کامپیوتری ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است و در سال ۲۰۰۹،  بیت کوین به بازار معرفی شد. هویت سازنده این ارز به طور کامل مشخص نیست. سرمایه گذاران این ارز می توانند توسط وب سایت های مختلف، با کمک بیت کوین کالا بخرند یا از طریق صرافی ها بیت کوین خود را به سایر ارز های دیجیتالی یا ارزهای فیزیکی همچون  دلار آمریکا یا یورو تبدیل کنند. برخلاف ارزهای سنتی که بیش از حد به قابلیت اعتماد بانک‌ها وابسته هستند، بیت کوین بدون اتکا به هیچ نهاد مالی یا دولت عمل می کند و مزایای بسیار زیادی را در خود جای داده است. در اکتبر ۲۰۰۸ در وب سایت بیت کوین، مقاله ای منتشر شد و بیت کوین را به همه معرفی کرد. با برسی تاریخچه بیت کوین می توان به محبوبیت زیاد این ارز پی برد.
قیمت ارز بیت کوین به دلار62,860.80 دلار  | قیمت ارز بیت کوین به تومان: 3,567,476,251 تومان

رشد btc در طول تاریخچه بیت کوین

2013 سالی است که بیت کوین طور جدی‌تری کار خود را ادامه داد زیرا نرخ پذیرش آن به سرعت  رو به افزایش بود و همین سبب شد این رمز ارز مشهور تر شود و بهتر خود را به همه نمایش دهد. در 2 اکتبر 2013 نخستین خودپرداز بیت کوین در کالیفرنیا رونمایی شد و آغاز به کار کرد.
قیمت ارز تتر به دلار1.00 دلار  | قیمت ارز تتر به تومان: 56,756 تومان
بسته شدن سایت غیرقانونی سیلک رود توسط پلیس FBIکه در زمینه بازار سیاه و کالاهای قاچاق فعالیت داشت و توانسته بود 6/3 میلیون دلار بیت کوین جمع‌آوری کند، نیز آرامش نسبی و موقتی بر بیت کوین به وجود آورد و ارزش و سرمایه این بازار به یک میلیارد دلار رسید و در ماه نوامبر ارزش این رمز ارز محبوب به 1242 دلار یعنی بیش از 1000 دلار یعنی رسید که رکوردی جدیدی برای این ارز بود. این ارز در سال 2013 در موسسات مالی کشور چین ممنوع شد. کاربر گرامی برای مشاهده پیش بینی قیمت بیت کوین وارد این صفحه شوید.
قیمت ارز  سولانا به دلار:  152.55 دلار  | قیمت ارز سولانا به تومان: 8,657,664 تومان

تاریخچه بیت کوین | صرافی علی بابا

در طول تاریخچه بیت کوین امنیت آن چگونه بوده است؟

بیت کوین یک شبکه‌ی غیرمتمرکز بر پایه‌ی فناوری بلاکچین است خرید بیت کوین به رمزنگاری کلید عمومی اتکا دارد و این مزیت بسیار قابل توجه است، سرمایه گذاران این ارز یک کلید عمومی دارند که برای همه سرمایه گذاران شبکه در دسترس است و یک کلید خصوصی دارند که فقط برای رایانه های خودشان شناخته شده است. در یک تراکنش، با کلید خصوصی خود امضا می کنید تا تراکنش انجام شود و کلیدهای عمومی شما در تراکنش بیت کوین برای کاربرانی که بیت کوین می فرستید، ارسال شود. شما نمی توانید بیش از یک بار هیچ بیت کوینی را در یک زمان خرج کنید. زمان و مبلغ هر تراکنشی که در شبکه صورت می گیرد، روی شبکه دریک فایل دفتری ، ثبت می شود. در تاریخچه بیت کوین اطلاعات در این شبکه هیچ گاه روی یک پایگاه داده‌ی مرکزی ذخیره نشده است و از آنجاییکه ذخیره اطلاعات هر سرمایه گذار روی سیستم شخصی‌اش انجام می شود، هک شدن و سرقت داده‌‌ها غیر ممکن است. کاربر گرامی برای مشاهده شاخص ترس و طمع بیت کوین وارد این صفحه شوید.
قیمت ارز بیت کوین کش به دلار:  452.09 دلار  | قیمت ارز بیت کوین کش به تومان: 25,657,079 تومان

آیا هویت کاربران در طول معاملات بیت کوین قابل شناسایی است؟

هویت سرمایه گذاران بیت کوین و کاربران آن نسبتا ناشناس باقی می ماند. سرمایه گذاران می توانند ببینند که بیت کوین های خاصی  انتقال یافته اند،  اما تراکنش ها در بلوک کنار هم قرار می گیرند که با نام بلاک چین در یک توالی زمانی سازماندهی می شوند. بلوک ها تک به تک و با بهره گیری از یک پروسه ریاضی به زنجیره اضافه می شوند در نتیجه دزدیدن زنجیره بلوکی برای یک نفر تبدیل به کاری بسیار دشوار می شود. در تاریخچه بیت کوین امکان هک شدن این ارز بسیار پایین بوده است. زیربنای بیت کوین، فناوری بلاک چین است. ذخیره اطلاعات این شبکه روی پایگاه مرکزی صورت نمی گیرد و همین سبب امنیت بالای آن شده است.
قیمت ارز اتریوم به دلار:  3,028.53 دلار  | قیمت ارز اتریوم به تومان: 171,874,915 تومان

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 02 خرداد 1403:56,756 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 02 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها