میانگین امتیازات ۵ از ۵

تتر چیست

تتر چیست اولین سوالی است گه برای کاربران تازه وارد ارزهای دیجیتال پیش می آید. تتر (USDT) یک ارز دیجیتال متصل به دلار آمریکا است که به همین دلیل به عنوان یک استیبل کوین شناخته می شود. استیبل کوین ها ارزش ارز فیات یا کالایی را که با نسبت یک به یک وصل شده اند نگه می دارند. تتر اولین استیبل کوین جهان است که در ابتدا با نام Realcoin برای تجارت در سال 2014 راه اندازی شد.

قیمت ارز تتر به دلار: 1.00 دلار

قیمت ارز تتر به تومان: 57,260 تومان

در حالی که تتر در ابتدا بر روی لایه Omni در بلاک چین بیت کوین راه اندازی شد، از آن زمان با تعدادی از بلاک چین های دیگر از جمله اتریوم، TRON، EOS، Algorand، Solana و شبکه OMG سازگار شده است.

یک استیبل کوین نیاز دارد که عرضه گردشی با وجوه ذخیره شده در یک حساب ذخیره مطابقت داشته باشد. تتر از ترکیبی از اوراق تجاری، سپرده‌ها، پول نقد، اسکناس‌های مخزن ذخیره و اسناد خزانه برای حفظ ارزش در گردش استفاده می‌کند. در گذشته گمانه‌زنی‌هایی در مورد حمایت تتر وجود داشت، با این حال، این موضوع بر محبوبیت و قدرت خرید فزاینده استیبل کوین تأثیری نداشت.

قیمت ارز بیت کوین کش به دلار: 452.09 دلار| قیمت ارز بیت کوین کش به تومان: 25,884,933 تومان

مفهوم اصلی تتر ارائه یک دارایی دیجیتال با قیمت ثابت در بازار است که می تواند از قدرت فناوری بلاک چین و مزایای ارزهای دیجیتال بدون متحمل شدن هیچ یک از نوسانات مرتبط استفاده کند. می توانید از سایت تتر دیدن کنید تا درک کامل تری از پیچیدگی های ارز به دست آورید.

مقالات مرتبط: بهترین صرافی خرید تتر

چه کسی تتر را ایجاد کرد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، تتر در ابتدا Realcoin نام داشت که در سال 2014 راه اندازی شد و توسط سرمایه گذار بیت کوین براک پیرس، کارآفرین ریو کالینز و توسعه دهنده نرم افزار، کریگ سلرز ایجاد شد. بعداً نام خود را به USTether تغییر داد و در نهایت روی USDT مستقر شد.

قیمت ارز تتر به دلار:  1.00 دلار | قیمت ارز تتر به تومان: 57,260 تومان

هر سه بنیانگذار تجربه عمیقی در صنعت کریپتو دارند و هر کدام در چندین پروژه ارزهای دیجیتال و بلاک چین مشارکت داشته و فعالانه درگیر هستند.
این کسب و کار همچنین تعدادی استیبل کوین دیگر ایجاد کرده است که مشکل نوسانات را در بازارهای متعدد حل می کند، به ویژه یک ارز تتر متصل به یورو (EURT)، یک ارز تتر با یوان چین (CNHT) و یک ارز تتر با میخ طلا (XAUT).

مقالات مرتبط:خرید تتر با ارزانترین کارمزد

تتر چگونه کار می کند؟

تتر بلاک چینی ندارد که روی آن کار کند. در عوض، به عنوان یک توکن لایه دوم در بالای سایر بلاکچین‌هایی که قبلاً تأسیس شده‌اند، مانند بیت‌کوین، اتریوم، EOS، Tron، Algorand، بیت‌کوین کش و OMG عمل می‌کند.

تتر همچنان مانند هر ارز دیجیتال دیگر عمل می کند و از طریق کیف پول های مخصوص بلاک چینی که روی آن ساخته شده ذخیره و نگهداری می شود. توجه داشته باشید که نمی توانید USDT ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم را به کیف پول مبتنی بر Tron ارسال کنید، باید روی همان بلاک چین های مربوطه باقی بماند. نتیجه این امر ارز های گم شده خواهد بود.

قیمت ارز پولکادات به دلار: 7.07 دلار| قیمت ارز دوج کوین به تومان: 404,739 تومان

عرضه در گردش تتر الزامی است که همیشه با همان مقدار دلار آمریکا که در یک حساب ذخیره نگهداری می شود پشتیبانی شود. این ذخایر همچنین می‌تواند از سایر معادل‌های نقدی واقعی، دارایی‌ها و مطالبات وام‌ها تشکیل شود.

مقالات مرتبط: کیف پول تتر trc20 چیست؟

تتر با ارائه یک ارز دیجیتال پایدار در یک بازار نسبتاً نوسان، به کاربران اجازه می‌دهد معاملات دلاری را چه در سطح بین‌المللی و چه در سطح محلی، بدون هیچ گونه نگرانی در مورد تغییرات قیمت انجام دهند. همچنین یک پوشش ارزشمند در برابر بازارهایی که افت ناگهانی یا چشمگیر قیمت را تجربه می کنند، فراهم می کند.

ارز تتر چیست

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

تتر usdt برای راه اندازی استیبل کوین جدید متصل به پوند انگلیس با رگولاتورهای بریتانیا همکاری می کند

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 03 خرداد 1403:57,260 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 04 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها