میانگین امتیازات ۵ از ۵

نمودار بیت کوین «سیگنال مگا صعودی» یا «شکست واقعی؟» 5 نکته ای که در این هفته باید از بیت کوین بدانید

نمودار بیت کوین

نمودار بیت کوین برای سرمایه گذاران اهمیت زیادی دارد. سرمایه گذاران مدت زمان زیادی را صرف تحلیل این نمودار می کنند و با برسی تاریخچه این ارز، تصمیمات خود را اتخاذ می کنند. نقطه ورود و خروج مناسب، اهمیت زیادی برای سرمایه گذاران دارد تا بتوانند از ضررهای احتمالی جلوگیری کرده و به سود برسند، در واقع سرمایه گذاری بدون تحلیل می تواند سبب ضرر هنگفتی برای تریدر ها شود. وقتی اسم بازار ارزهای دیجیتال می آید، فکر افراد زیادی به سمت سودهای کلان می رود، ولی درواقعیت با کوچکترین عجله و بی برنامگی در سرمایه گذاری، ممکن است دارایی تریدر از بین برود و متحمل ضرر جبران ناپذیری شود.

انواع روش‌های تحلیل بیت کوین

بررسی و تحلیل نمودار بیت کوین از اهمیت زیادی برخور دار است. تحلیل فاندامنتال (Fundamental Analysis) و تحلیل تکنیکال ((Technical Analysis دو نوع از انواع تحلیل هایی است که در حالت کلی تریدرها برای تحلیل قیمت بیت کوین از آن ها استفاده می کنند. تحلیل فاندامنتال بر پایه وضعیت جامعه، اخبار و اقتصاد است، درحالیکه تحلیل تکنیکال  بر اساس حجم معاملات، قیمت‌ها و روند قبلی بازار است. هر سرمایه‌گذار می تواند یکی از این روش‌ها را برای تحلیل بازاراستفاده کند اما با استفاده از هر دو روش می توان معاملات خود را با دقت بیشتری انجام داد. تحلیل تکنیکال در بین تریدرهای بازار ارزهای دیجیتال بسیار پراهمیت است زیرا برای پیش بینی روند کوتاه مدت قیمت‌ها به کار می رود و تریدرها به دنبال این هستند که با استفاده از این تحلیل درصد خطای خود را کم کنند.

اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار رمزارزها و به خصوص ارز های پرنوسانی چون بیت کوین هستید، تحلیل نمودار بیت کوین و دانستن اینکه چه زمانی بیت کوین بخرید و چه زمانی آن را بفروشید تا سود کنید، بسیار حیاتی است. برای یک سرمایه گذاری موفق باید روش‌های پیش‌بینی قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها را بلد باشید اگرچه پیش‌بینی کردن حرکات قیمت کار سختی است.

اگر تحلیل های شما به حقیقت نپیوست،ناامید نشوید، بازار رمز ارزها، بازار بسیار غیرمنتظره ای است و نمی توان همیشه آن را درست پیش‌بینی کرد.

نمودار بیت کوین تکنیکال

انواع اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال

تحلیل نمودار بیت کوین از اولین قدم های ورود به بازار بیت کوین است.

شاخص قدرت نسبی (Relative Strength Index)،بولینگر بندز یا باندهای بولینگر (Bollinger Bands) و میانگین متحرک ساده (Simple Moving Average)از اندیکاتور های تحلیل تکنیکال هستند که با کمک فرمول‌های ویژه‌ای روند و جهت حرکتی بازار را پیش‌بینی می‌کنند ولی برای اندازه گیری میزان حرکت استفاده نمی شوند.

میانگین متحرک ساده، ساده‌ترین حالت محاسبه میانگین است که در آن قیمت‌ها در طول یک بازه زمانی مشخص با یکدیگر جمع و بر تعداد دوره تقسیم می‌شوند.

بولینگر بندز یا باندهای بولینگر مناطق اشباع خرید (Overbought) و اشباع فروش (Oversold)  را به سرمایه گذار نشان می دهد.

شاخص قدرت نسبی به عنوان یک اندیکاتور پیشرو از نظر برخی از تحلیل‌گران شناخته می شود و برای بررسی Momentum بازار بیت کوین و قدرت حرکت آن  به کار می رود.

تحلیل قیمت بیت کوین

با برسی نمودار بیت کوین در چند وقت اخیر متوجه می شویم  در حالی که پیش‌ بینی‌ها رشد قیمتی صعودی در سال ۲۰۲۲ برای بیت کوین نشان می‌داد، اما این ارز روند نزولی به خود گرفت. اغلب تحلیل‌گران انتظار داشتند که از ۹ می سال ۲۰۲۲ روند صعودی آن آغاز شود اما بازار همیشه  طبق تحلیل ها حرکت نمی کند. بیت کوین یک دارایی پر نوسان است و تغییرات آن به طور غیرمنتظره پیش می رود، مثلا نمودار بیت کوین در این هفته با افزایش ناگهانی خود، همه را شگفت زده کرد در صورتی که ممکن بود نمودار آن به شکل نزولی پیش برود و دچار ضرر بشود. بهترین راه برای سرمایه گذاری در ارزهای پرنوسانی چون بیت کوین، داشتن تحلیل های مداوم از نمودار بیت کوین وداشتن استراتژی مناسب است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 02 خرداد 1403:56,756 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 02 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها