سوالات متداول ارزهای دیجیتال

سوالات متداول ارزهای دیجیتال

سوالات متداول ارزهای دیجیتال صرافی علی بابا

معاملات صرافی علی بابا

مدت زمان ارسال کوین خریداری شده به کیف پول ما چقدر است؟

مدت زمان ارسال کوین ها به کیف پول شما، به صورت آنی و پس از خرید می باشد اما به صورت کلی تمامی ارزهای دیجیتال جهت gfhbانجام پروسه تایید تراکنش در بلاک نیازمند مدت زمان خاصی می باشند که این مورد می تواند از ۱ دقیقه تا ۲ ساعت یا بیشتر بسته به نوع کوین متفاوت می باشد، به صورت کلی می توانید، مراحل ارسال و لینک تراکنش را از طریق بخش ‘تاریخچه خرید’ و فاکتور خود مشاهده و پیگیری نمایید.

محدودیت خرید در صرافی علی بابا در چه صورتی برداشته می شود ؟

محدودیت خرید در صرافی علی بابا ، در حال حاضر سقف واریز ریالی برای تمامی حساب کاربری ها پانزده میلیون تومان است درصورتی که بیش از سقف خود ، واریزی داشته باشید کل کیف پول شما به مدت ۷۲ ساعت اجازه برداشت ندارد پس از اتمام این زمان سقف واریز و برداشت برای حساب کاربری شما نامحدود خواهد شد.

چگونه میتوانم در مورد کوین ها اطلاعات کسب کنم؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کوین ها می توانید از مقاله های موجود در دانشنامه آکادمی و وبلاگ صرافی علی بابا استفاده کنید و همینطور می توانید در اینستاگرام و تلگرام ما را دنبال کنید تا هم اطلاعات خود را در زمینه ارزهای دیجیتال افزایش دهید و هم از اخبار لحظه ای مطلع شوید.

در صورت اشتباه وارد کردن ادرس کیف پول چه اتفاقی می افتد؟

در صورت اشتباه وارد کردن ادرس کیف پول، چندین مورد امکان پذیر است برای مثال کیف پول مربوط به کوین دیگری است اما سایت آن را ارسال کرده است در این صورت دیگر امکان پیگیری میسر نیست و شما باید با شماره تراکنش خود به پشتیبانی صرافی علی بابا پیگیری کنید دیگر آنکه ممکن است این اتفاق رخ دهد که آدرس درست است اما آدرس دوم یا ممو(Destination tag) را وارد نکردید در این چنین موارد کوین مورد نظر شما گم می شود و قابل پیگیری نیست.

روش پرداخت وجه جهت خرید چگونه است؟

روش پرداخت وجه، ابتدا باید کیف پول ریالی خود را شارژ کنید که این کار از طریق درگاه امکان پذیر است سپس می توانید از قسمت تبادل ارز اقدام به خرید با توجه به موجودی کیف پول ریالی خود کنید.

حداقل مبلغ خرید از سایت چقدر است؟

حداقل مبلغ خرید، با توجه به محدودیت های وب سایت های خارجی در زمان ارسال کوین یا تبدیل کوین حداقل خرید از وب سایت ‘معادل تقریبی ۱۰ دلار به ریال’ است که در زمان خرید اگر کمتر از آن باشد به شما پیام اخطار نمایش داده می شود.

چگونه در صرافی علی بابا از سایت خرید کنم؟

پس از تایید حساب کاربری اتان می توانید از طریق منو تبادل ارز و تعیین کوین خود مراحل را به آسانی پیش بروید و با کیف پول ریالی خود پرداخت و کوین خود را دریافت کنید ( قبل از خرید کیف پول ریالی خود را شارژ کنید)

علی بابا چه نوع سامانه ای است؟

صرافی علی بابا یک پلتفرم خرید و فروش ارز با قیمت لحظه ای و به صورت آنی با وب سایت است که تمامی قیمت ها مشخص و در هر مقداری قابل انجام بوده است و همچنین نیازی به انتظار برای قبول سفارش توسط یک مشتری دیگر نمی باشد.

معاملات

چگونه میتوانم سوابق معاملات خود را مشاهده کنم؟

شما می توانید به دو صورت این کار را انجام دهید: اول در صفحه بازار، پایین صفحه از قسمت تاریخچه سفارشات می توانید معاملات خود را در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده نمایید و یا می توانید از منو تاریخچه معاملات، نسبت تراکنش های خود در طول زمان با خبر شوید.

چه کسانی می توانند حساب ریالی خود را در بخش چنج شارژ کنند؟

تمامی کاربران صرافی علی بابا که احرازهویت آنها تایید شده اند، می توانند واریز ریالی داشته باشند.

چگونه میتوان مقدار ریالی خود را از بازار آنلاین صرافی علی بابا به بازار بایننس انتقال داد ؟

برای انتقال ریالی از بازار بایننس به بازار آنلاین صرافی علی بابا و یا برعکس یعنی از بازار آنلاین به بازار بایننس، می توانید از بخش انتقال ریالی استفاده کنید. برای استفاده از این امکان می توانید از قسمت کیف پول گزینه “بخش انتقال ریالی” اقدام کنید.

چرا اجازه برداشت از کیف پول را ندارم؟ و دارای یک زمان مشخص برای فعال سازی است ؟

به جهت جلوگیری از سواستفاده افراد سودجو ، صرافی علی بابا ممکن است به دلایلی خاص، برداشت از کیف پول شما را برای مدت 72 ساعت مسدود کند. این مورد ممکن است به دلایلی نظیر خرید بیش از سقف مجاز ، بررسی مجدد احراز هویت شما و نیز توصیه های پلیس فتا مبنی بر عدم تسویه حساب سریع با مشتریان تازه وارد صورت پذیرد.

برداشت از کیف پول چگونه است؟

برای برداشت از کیف پول، شما می‌توانید ارز خود را از قسمت کیف پول برداشت کرده و به ادرس کیف پول خارجی ارسال نمایید.

( دقت داشته باشید جهت واریز و برداشت ارز باید شبکه مبدا و مقصد یکی باشد )

چگونه می توانم به صرافی علی بابا ارز خود را واریز کنم؟

شما می توانید از طریق انتخاب ارز در گزینه واریز در قسمت کیف پول اقدام به ارسال ارز خود به ادرس دریافت شده کنید.

کیف پول چیست؟

کاربران در صرافی علی بابا دارای یک کیف پول دیجیتالی هستند که این کیف پول شامل همه ارزهای موجود در قسمت تریدر است. کیف پول داخلی شما به محض تایید حسابتان برای شما فعال می شود. برای انجام یک معامله شما نیاز به دارایی اولیه دارید که بسته به نظر شما می تواند ریال یا ارز دیجیتال باشد.

چگونه می توانم با قیمت ثابت یک سفارش دلخواه ثبت کنم؟

شما باید در بخش بازار، بر روی گزینه ‘قیمت ثابت’ کلیک کرده و پس از انتخاب نوع خرید یا فروش، با وارد کردن قیمت مورد نظر و مقدار مورد نظر خود، نسبت به ثبت سفارش اقدام کنید و منتظر ثبت شدن سفارش شما توسط کاربری دیگری باشید. لغو سفارش و ثبت آن شامل هزینه نمی باشد و شما می توانید قبل از تایید سفارش توسط کاربران دیگر، نسبت به لغو آن اقدام نمایید؛ همچنین برای اینکه سفارش شما انجام شود نیازی نیست که سیستم خود را روشن نگه دارید و سفارش شما بصورت خودکار درصورت تایید توسط دیگر کاربران انجام خواهد شد.

چگونه می توانم سریع اقدام به خرید و فروش با قیمت حال حاضر بازار کنم؟

شیوه معاملاتی ‘قیمت بازار’ میتواند به شما برای انجام این کار کمک کند؛ این نکته را در نظر داشته باشید که خرید یا فروش با قیمت میانگین محاسبه می شود چرا که شما نسبت به کل سفارشات ثبت شده خرید یا فروش خود را انجام داده اید که این چندان به صرفه نخواهد بود.

چگونه یک سفارش ثبت کنم؟

دو روش برای انجام خرید و فروش وجود دارد: معامله با قیمت بازار که لیست قیمت ها را می توانید از بخش پیشنهادات خریداران مشاهده کنید روش دیگر برای انجام خرید یا فروش، این است که معامله ای را با قیمت پیشنهادی خود ثبت کنید تا در زمان رسیدن به قیمت پیشنهادی، فروشنده یا خریدار آن را قبول کرده و معامله شما انجام شود.

صرافی از چه طریق سود می کند؟

سود صرافی از کارمزد به دست آمده از یک معامله به وجود می آید.

برای شروع یک معامله چه چیزی لازم است؟

شما در وهله اول برای شروع معامله خود، نیاز به یک سرمایه اولیه دارید، یعنی باید مقداری ارز به سامانه صرافی علی بابا واریز کنید و از طریق فروش آن ریال کسب کنید. از ریال موجود در کیف پول خود اقدام به واریز کنید و ارز مورد نظر خود را از فروشندگان ارز دیجیتال بخرید

برای انجام معامله از کجا شروع کنم؟

برای شروع معامله در صرافی علی بابا نیاز است که در ابتدا ثبت نام کنید و در ادامه ایمیل خود را تایید نمایید؛ پس از این که کارشناسان مربوط، بخش احراز هویت کارت ملی شما را تایید کردند، می توانید در سایت شروع به انجام معامله کنید.

کیف پول داخلی

چرا کیف پول من اجازه برداشت نمی دهد و دارای یک زمان مشخص برای فعال سازی است ؟

به جهت جلوگیری از سواستفاده افراد سودجو ، صرافی علی بابا ممکن است به دلایلی خاص، برداشت از کیف پول شما را برای مدت 72 ساعت مسدود کند. این مورد ممکن است به دلایلی نظیر خرید بیش از سقف مجاز، بررسی مجدد احراز هویت شما و نیز توصیه های پلیس فتا مبنی بر عدم تسویه حساب سریع با مشتریان تازه وارد صورت پذیرد .

گزارش ریالی و ارزی چیست؟

گزارش ریالی و ارزی، از قسمت گزارش ریالی می توانید تمام انتقال های ریالی و خرید و فروش های خود را بررسی کنید. از قسمت گزارش ارزی می توانید تمام انتقال های ارزی و خرید و فروش های خود را بررسی کنید.

چگونه میتوانم به تاریخچه واریز و برداشت کیف پول داخلی خود دسترسی داشته باشم ؟

از بخش منو کیف پول بخش گزارشات ارزی می توانید از واریز و برداشت های کیف داخلی خود اطلاع کسب کنید.

آیا میتوان کوین های کیف پول داخلی را فروخت یا تبادل کرد؟

بله، می توانید از قسمت تبادل ارز اقدام به فروش کنید. البته توجه داشته باشید که مقدار وارد شده برای فروش باید با موجودی کیف پول شما برابر باشد.

مدت زمان دریافت کوین پس از ثبت درخواست خروج چقدر است؟

مدت زمان دریافت کوین، با توجه به این که ما جهت امنیت کاربران از کیف پول سرد استفاده می کنیم مدت زمان انجام سفارش خروج شما آنی می باشد.

آیا نگهداری کوین در آن شامل هزینه است؟

خیر نگهداری کوین خود در صرافی علی بابا شامل هیچ هزینه نگهداری نمی باشد.

امنیت کیف پول داخلی چگونه تضمین شده است؟

امنیت کیف پول داخلی همیشه در اولویت صرافی علی بابا بوده و کیف پول مهمترین آن است . ما در صرافی علی بابا تمامی مبالغ مشتریان را در کیف پول سرد و به صورت آفلاین نگهداری می کنیم همچنین در بخش کد نویسی از جدید ترین روش ها با امنیت بالا استفاده کردیم که راه نفوذ را تا حد قابل قبولی غیرممکن کرده است . از این جهت در جهت حفظ دارایی مشتریان اطمینان کامل می دهیم که بدون هیچ نگرانی می توانند از آن استفاده نمایند.

آیا می توان بدون محدودیت درخواست خروج ثبت کرد؟

بله این امکان میسر می باشد فقط باید حداقل میزان برداشت که در قسمت برداشت ذکر شده است را رعایت نمایید.

چگونه می توان به کیف پول داخلی کوین اضافه کرد؟

از منوی’کیف پول’ و بخش ‘واریز’ روبه روی هر کوین و برداشتن آدرس و واریز مقدار کوین خود و ثبت آن می توانید به کیف پول داخلی اضافه کنید

چه کوین هایی را میتوان در کیف پول داخلی نگهداری کرد؟

تمامی کوین هایی که در لیست خرید و فروش و کیف پول وجود دارد نظیر بیت کوین، اتریوم، ریپل را میتوان در کیف پول داخلی صرافی علی بابا نگهداری کرد.

کیف پول داخلی صرافی علی بابا چیست؟

کیف پول داخلی صرافی علی بابا این امکان را به شما می دهند که بدون محدودیت زمانی و با امنیت بالا تمامی کوین هایی که قابل خرید و فروش در صرافی علی بابا هستند را نگهداری کنید و بدون هزینه اضافی و با اطمینان کامل و بدون ترس از تحریم به خرید و فروش بپردازید یا وجوه خود را برداشت کنید. توجه داشته باشید که استفاده و واریز و برداشت از این کیف پول کاملا اختیاری بوده و از امنیت بالایی برخوردار است . برداشت ها از ‘کیف پول داخلی صرافی علی بابا ‘ آنی می‌باشد. البته اگر به دلایلی مانند شلوغ بودن شبکه برداشت شما زمان بر شد، هیچ جای نگرانی نیست و در صورت عدم واریز به کیف خارجی شما، ارز مورد نظر به کیف داخلی صرافی علی بابا شما واریز خواهد شد.

فروش به سایت

حواله پایا چیست؟

حواله پایا یک نوع از حواله بانکی است که برای تراکنش های بین بانکی صورت می پذیرد و امکان ارسال پول از یک بانک با یک بانک با نام دیگر را فراهم می کند گفتنی است درطول ساعات کاری بانک ها امکان ارسال این حواله میسر می باشد.

درخواست برداشت ریالی به چه حساب هایی میسر می باشد؟

درخواست برداشت ریالی، رامکان ارسال حواله به همه بانک های کشور و حساب های شخص تایید شده در سایت امکان پذیر می باشد ، جهت تسویه حساب ریالی باید شماره شبا خود را که بنام شخص شماست وارد کنید.

مدت زمان واریز وجه به حساب های ما چقدر است؟

مدت زمان واریز وجه ریال به حساب شما بین ۲۴ الی ۴۸ ساعت در روزهای کاری بانک خواهدبود همچنین تاریخ و ساعت واریز به حساب شما از بخش تاریخچه فروش به سایت قابل پیگیری ومشاهده می باشد.

آیا امکان لغو فروش پس از ارسال کوین به کیف پول شما برای فروش میسراست؟

خیر ! به دلیل اینکه تمامی کوین ها در قسمت فروش بلافاصله به دلار تبدیل می شود این امکان فراهم نیست .

فروش به وب سایت به چه صورت انجام می شود؟

جهت فروش ارز دیجیتال در صرافی علی بابا باید از قسمت تبادل ارز اقدام کنید؛ به این صورت که کوین و سپس مقدار را برای فروش انتخاب می کنید. برای فروش کوین خود باید از کیف داخلی اقدام کنید، اگر موقع فروش در قسمت تبادل ارز موجودی ارزی شما در کیف پول داخلی کافی نباشد یا موجودی نداشته باشد، در مرحله دوم منتظر ارسال کوین باقی می ماند تا کیف داخلی خود را شارژ کنید و بعد از آن مراحل را ادامه دهید. توجه داشته باشید برای ارسال ارز از کیف پول خارجی به کیف پول داخلی خود زمانی محدود دارید و بعد از آن آدرس مورد نظر متعلق به شما نیست. البته اگر بیشتر از زمان درنظرگرفته شده به طول انجامید، می توانید قبل از اتمام این زمان مجدد روی واریز زده و آدرس رو برای زمان بیشتری تمدید کنید. لازم به ذکراست که فقط آدرس‌های بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین بعد ازاولین واریز برای مدت نامحدود برای شماست و همانند دیگر آدرس ها تغییر نمی کند و از شما گرفته نخواهد شد. البته برای اطمینان از ارسال ارزهای خود، قبل از واریز لازم است مجدد آدرس را بررسی کنید.

حساب کاربری
تایید دو مرحله ای

اطمینان دارید که کد وارد شده صحیح است اما سیستم به شما پیغام خطا نمایش می دهد؟

اطمینان دارید که کد وارد شده صحیح است در این صورت،برای رفع این مشکل ساعت گوشی خود را در حالت اتوماتیک قرار دهید و یک بار وارد نرم افزار شوید و از بخش تنظیمات اقدام به بروز رسانی مجدد یا Sync نمایید، در این صورت مشکل بر طرف می گردد

کد پشتیبان یا بکاپ ورود دو مرحله ای گوگل را گم کرده اید و به آن دسترسی ندارید؟

کد پشتیبان یا بکاپ ورود دو مرحله ای گوگل اگر کم شده است، در این صورت پروسه بازگردانی آن پس از مراحل سخت گیرانه احراز هویت مجدد شما حداقل ۷ روز به طول می انجامد و پس از کارشناسی نسبت به غیرفعال سازی آن اقدام خواهیم کرد.

گوشی خود را گم کردید یا دسترسی ندارید؟

اگر گوشی خود را گم کردید شما در زمان فعال سازی، یک کد بکاپ دریافت می کنید که باید حتما آن را جایی غیر از گوشی خود یادداشت و نگهداری کنید تا در صورت بروز چنین مشکلاتی اقدام به بازیابی نمایید و مجدد به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید. جهت این کار تنها کافی است با نصب مجدد نرم افزار و ورود به آن، از بخش add و سپس از شما درخواست یک نام می شود که می توانید نام وب سایت را وارد کنید و سپس کد بکاپ خود را وارد کنید و مجددا آن را فعال نمایید.

چگونه میتوان آن را غیر فعال کرد؟

شما می‌توانید از بخش امنیت حساب اقدام به غیر فعال سازی ورود دومرحله ای خود نمایید؛ توجه داشته باشید در صورت غیرفعال سازی به مدت ۲۴ ساعت نمی توانید اقدام به برداشت کوین نمایید. ضمنا بدون فعال سازی مجدد امکان برداشت میسر نیست!

کد تایید گوگل در کدام قسمت های وب سایت استفاده می شود؟

کد تایید گوگل، شما پس از فعال سازی آن در هر بار ورود نیاز به استفاده از آن را خواهید داشت؛ همچنین به جهت امنیت برداشت، حتما باید آن را فعال نمایید و در هر بار درخواست برداشت، از آن استفاده نمایید.

ورود دو مرحله گوگل یا تاییده گوگل ورود دو مرحله برای چه استفاده می شود؟

ورود دو مرحله گوگل به شما این امکان را می دهد که در صورتی که رمز خود را از دست دهید، نگرانی ماهیت حساب خود را نداشته باشید؛ زیرا شخصی دیگر قادر به ورود به حساب کاربری شما نخواهد بود و حتما باید به گوشی شما و کد دو مرحله ای دسترسی داشته باشد.

امنیت و پشتیبانی

ساعات کار وب سایت چگونه است؟

ساعات کار وب، امکان خرید و فروش ، ثبت درخواست واریز و برداشت در تمامی ساعات شبانه روز میسر می باشد.

ساعات کار پشتیبانی چگونه است؟

ساعات کار پشتیبانی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب و نیز ایام تعطیل به صورت تیکت در خدمت شما کاربران گرامی هستیم.