آلت کوین یک ارز دیجیتال جایگزین برای بیت کوین است که خود تنها سکه رمزنگاری شده در یک مقطع زمانی بود. در طول سال‌های اولیه، بیت‌کوین چنان بر این حوزه تسلط داشت که رقبای دیگر در رابطه با ارز دیجیتال اصلی تعریف شدند. بیت کوین بود – و هر چیز دیگری. بنابراین، هر چیزی که بیت‌کوین نبود، تا حدودی به صورت تمسخرآمیز، آلت‌کوین یا شاید، حتی کمتر از جنبه خیریه، sh*tcoin نامیده می‌شود، که همخوانی با ارز دیجیتال اصلی دارد.

بنابراین آلت کوین ها هر ارز دیجیتالی هستند که بیت کوین نیستند. در سال‌های اولیه رمزارزی، این نوع تعریف بسیار منطقی بود، زیرا بیت‌کوین بیشتر توجه بازار را به خود اختصاص می‌داد و رقبا ده‌ها یا حتی چند صد سکه جایگزین می‌ساختند. امروزه کارشناسان تعداد ارزهای دیجیتال را بیش از 10000 واحد تخمین می زنند. بنابراین کمتر از همیشه منطقی است که حوزه رمزنگاری را به عنوان «بیت کوین و هر چیز دیگری» تعریف کنیم.

قیمت ارز بیت کوین به دلار:  27,762.04 دلار  | قیمت ارز بیت کوین به تومان: 1,454,231,372 تومان

با توجه به CoinMarketCap.com، بیت کوین همچنان بزرگترین ارز رمزنگاری شده با ارزش بازار – ارزش کل تعداد کوین های موجود – در بیش از دو برابر دومین بازیکن بزرگ، اتریوم، باقی می ماند. و اندازه بازیکنان دیگر از آنجا به سرعت کاهش می یابد.

قیمت تتر صرافی علی بابا اکس
قیمت تتر 8

انواع آلت کوین

با وجود هزاران ارز رمزنگاری شده واقعی، سفته بازانی که به دنبال آلتکوین هستند برای انتخاب ناامید هستند. اما بسیاری از معاملات حول بزرگترین بازیکنان و آنهایی که دارای برخی از بهترین مشخصات فنی هستند، مانند زمان معاملات سریع، ادغام می شود. برای مشاهده دسته بندی ارز های دیجیتال روی این صفحه کلیک کنید.

قیمت ارز اتریوم به دلار:  1,775.28 دلار  | قیمت ارز اتریوم به تومان: 92,992,679 تومان

سکه های مبتنی بر معدن mining base tokens

سکه‌های مبتنی بر استخراج توسط شبکه‌های رایانه‌ای استخراج می‌شوند که مسائل پیچیده ریاضی را که اغلب به انرژی زیادی نیاز دارند، حل می‌کنند. بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان – بیت کوین – یک سکه مبتنی بر استخراج است اما بسیاری از آلت کوین ها نیز همینطور هستند.

قیمت ارز بیت کوین کش به دلار:  125.77 دلار  | قیمت ارز بیت کوین کش به تومان: 6,588,334 تومان

استیبل کوین ها stable coins

استیبل کوین ها نوعی ارز دیجیتال هستند که ارزش آن با دارایی دیگری، معمولاً دلار آمریکا، مرتبط است. استیبل کوین ها دارایی اساسی را ردیابی می کنند و سعی می کنند قیمت سکه را معادل ارز نگه دارند. اغلب، استیبل کوین‌ها توسط دارایی‌هایی مانند دلار واقعی (اگرچه اغلب اوراق قرضه و سایر دارایی‌ها) پشتیبانی می‌شوند که به یک استیبل کوین مبنایی بر اساس ارز واقعی می‌دهند. نمونه هایی از استیبل کوین ها عبارتند از Tether و USD Coin.

قیمت ارز تتر به دلار:  1.00 دلار  | قیمت ارز تتر به تومان: 52,433 تومان

قیمت تتر صرافی علی بابا اکس
قیمت تتر 9

توکن های امنیتی security tokens

توکن امنیتی نوعی سکه است که نشان دهنده سود کسری در دارایی دیگر است. برای مثال، یک اثر هنری ممکن است دارای نشانه‌های امنیتی باشد که مالکیت آن دارایی را تقسیم کرده و مالکیت آن را تأیید می‌کند. یا ممکن است مالکیت یک شرکت با توکن های امنیتی نشان داده شود. بنابراین این نوع توکن می‌تواند به دارایی‌های سنتی بیشتری تبدیل به اوراق بهادار شود.

میم کوین ها Memecoins

ممکوین ها نوعی ارز دیجیتال هستند که شاید از طریق رسانه های اجتماعی یا توییت های افراد مشهوری مانند ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، توجه عموم را به خود جلب کرده است. ممکوین ها اغلب جنبه قرعه کشی دارند، قیمت آنها خیلی سریع افزایش می یابد و سپس به شدت کاهش می یابد. میم کوین های محبوب عبارتند از Dogecoin و Shiba Inu.

قیمت ارز شیبا به دلار:  0.000011 دلار  | قیمت ارز شیبا به تومان: 0.554398 تومان