کاربران گرامی:

ارز همستر، تپ سواپ، بلوم، تایم فارم، دبلیو و کوین، آی پاور تپ و داگز طی چند روز آتی در صرافی علی بابا لیست خواهند شد و از این لینک می توانید ثبت نام نمایید.

شاخص ترس و طمع

شاخص ترس و طمع در بازار ارز دیجیتال

شاخص ترس و طمع کریپتو رفتار تریدر ها، معامله گران و سرمایه‌‌گذاران در بازار‌ ارزهای ‌دیجیتال بر مبنای احساسات و هیجانات در بازار است. بر این اساس شاخص ترس و طمع یا Fear and Greed می‌تواند احساسات و هیجانات معامله‌گران را در قالب اعداد و به صورت نموداری به دیگران نمایش دهد.

برخی با دیدن تغییرات قیمتی منفی اقدام به فروش ارزهای دیجیتال و بعضی ها هم بالعکس با دیدن رشد قیمت ها احساساتی شده و اقدام به خرید ارز می نمایند که هر دو عمل در بازار ارزهای دیجیتال احساسی، هیجانی و غیر منطقی هستند.

این نمودار و اعداد از چند بخش به شرح ذیل زیر تشکیل شده اند:

  • ترس شدید یا Extreme Fear: بازه 0 تا 25 نشان دهنده‌ وجود ترس خیلی زیاد در بازار و برای برخی از معامله گران و تریدرها بهترین نقطه برای ورود است.
  • ترس یا Fear: بازه بین 25 تا 50 نشان می دهد از وجود ترس در بازار و سرمایه گذاری
  • خنثی یا Neutral: عدد 50 نشان دهنده برابر بودن ترس و طمع نسبی در بین عواطف سرمایه گذاران و تریدر ها
  • طمع  یا Greed: بازه عددی 50 تا 75 نشان می دهد که طمع سرمایه گذاران و تریدرها برای خرید ارزهای و کسب سود های بسیار بالا
  • طمع شدید یا Extreme Greed: بازه عددی بین 75 تا 100 نشان می دهد که طمع بسیار شدید شده و باید برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری و ترید در آن باید با دقت بالا انجام شود.

درگیر بودن سرمایه تریدر ها در بازار ارززهای دیجیتال باعث می شود که نوع رویکرد سرمایه داران نسبت به بازار بسیار احساسی باشد. برای مثال زمانی که بازار صعودی است و یا به عبارت دیگر قیمت ارزها روند افزایشی دارند، مردم حریص می شوند برای خرید بیشتر چرا که ترس عقب ماندن از بازار را دارند. و در مقابل با دیدن روند نزولی بازار ترس از دست رفتن سرمایه خود را دارند و اقدام به فروش می کنند. که نتیجه این دو عملکرد خرید در اوج و فروش در کف بازار است، که این منجر به افت سرمایه می شود، چرا که یک سرمایه سودمند سرمایه ای است که، در کف قیمت خریداری شود و در اوج قیمت بازار فروخته شود تا به سود منجر شود.

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین : 3,658,629,516 تومان

مارکت کپ ارز مجازی بیت کوین : 72,169,975,819,794,112 تومان

وضعیت کنونی برای فروش کریپتو کارنسی بیت کوین : افزایشی

برای جلوگیری از این خرید و فروش احساسی، می توان از شاخص ترس و طمع استفاده کرد.

حریصی بیش از حد سرمایه گذاران برای خرید به معنی این است که بازار در آستانه اصلاح است. در نتیجه ما احساسات در حال حاضر از بازار بیت کوین را تحلیل می کنیم و اعداد را از 0 تا 100 کوچک می کنیم. صفر به معنی ترس شدید و 100 به معنی طمع شدید است.

منابع داده شاخص های ترس و طمع

ما در حال جمع آوری داده ها از پنج منبع زیر هستیم. هر نقطه داده مانند روز قبل ارزش گذاری می شود تا پیشرفت معنی داری در تغییر احساسات در بازار کریپتو را تجسم کند.

اول از همه، شاخص فعلی فقط برای بیت کوین است (به زودی شاخص های جداگانه ای برای ارز های جایگزین بزرگ ارائه می دهیم)، زیرا بخش بزرگی از آن نوسانات قیمت ارز است.

اما بیایید تمام عوامل مختلفی را که در شاخص فعلی گنجانده ایم فهرست کنیم:

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال است که با مارکت کپ حدود 1,240,310,994,205 دلار میلیون دلار، در رتبه 1 بازار قرار داشته و سهم 19,725,959 BTC از کل بازار را در اختیار دارد.

نوسانات (25 %) شاخص ترس و طمع

ما در حال اندازه گیری نوسانات فعلی و حداکثر هستیم. بیت کوین را کاهش داده و آن را با میانگین مقادیر مربوط به 30 روز و 90 روز گذشته مقایسه کنید. ما استدلال می کنیم که افزایش غیرمعمول در نوسانات نشانه بازار ترسناک است.برای مشاهده اندیکاتور تحلیل تکنیکال بیت کوین وارد این صفحه شوید.

شتاب و حجم بازار (25%) شاخص

همچنین، ما حجم فعلی و حرکت بازار را اندازه‌گیری می‌کنیم (دوباره در مقایسه با مقادیر میانگین 30/90 روز گذشته) و این دو مقدار را با هم قرار می‌دهیم. به طور کلی، وقتی حجم خرید بالایی را در یک بازار مثبت روزانه مشاهده می کنیم، به این نتیجه می رسیم که بازار بیش از حد حریصانه، بیش از حد صعودی عمل می کند.

در خرید کریپتو کارنسی بیت کوین (BTC) هر واحد از آن در این لحظه، با احتساب نرخ تتر 1.00 دلار، معادل 62,877.09 دلار دلار معامله می شود.

رسانه های اجتماعی (15%)

در حالی که تجزیه و تحلیل احساسات reddit ما هنوز در فهرست زنده نیست (ما هنوز در حال آزمایش برخی از کلمات کلیدی مرتبط با بازار در الگوریتم پردازش متن هستیم)، تجزیه و تحلیل توییتر ما در حال اجرا است. در آنجا، پست‌های هشتگ‌های مختلف را برای هر کوین جمع‌آوری و شمارش می‌کنیم (به‌طور عمومی، فقط آن‌ها را برای بیت‌کوین نشان می‌دهیم) و بررسی می‌کنیم که چقدر سریع و چه تعداد تعامل در بازه‌های زمانی خاص دریافت می‌کنند. نرخ تعامل بالای غیرعادی منجر به افزایش علاقه عمومی به ارز می شود و از نظر ما، با رفتار حریصانه بازار مطابقت دارد. برای اطلاعات بیتر از بازار ارز های دیجیتال از صفحه کوین مارکت کپ علی بابا دیدن کنید.

خرید و فروش ارز مجازی با حجم مبادلات روزانه به مقدار 29,610,016,385 دلار انجام می شود.

نظرسنجی ها (15%) در حال حاضر متوقف شده است

یک پلت فرم نظرسنجی عمومی بزرگ، ما در حال انجام نظرسنجی هفتگی رمزنگاری هستیم و از مردم می‌پرسیم که بازار را چگونه می‌بینند. معمولاً در هر نظرسنجی بین 2000 تا 3000 رأی می‌بینیم، بنابراین تصویری از احساسات گروهی از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال دریافت می‌کنیم. ما به این نتایج توجه زیادی نمی کنیم، اما در ابتدای مطالعات ما بسیار مفید بود. می توانید برخی از نتایج اخیر را اینجا ببینید.

برای مشاهده پکیج های تخفیفی تتر بر روی این صفحه کلیک کنید.

تسلط (10%)

تسلط یک ارز شبیه به سهم بازار کل بازار ارزهای دیجیتال است. به خصوص برای بیت کوین، ما فکر می کنیم که افزایش تسلط بیت کوین ناشی از ترس از (و در نتیجه کاهش) سرمایه گذاری های بیش از حد سفته بازانه آلت کوین است، زیرا بیت کوین روز به روز به پناهگاه امن ارزهای دیجیتال تبدیل می شود. از طرف دیگر، زمانی که تسلط بیت کوین کاهش می یابد، مردم با سرمایه گذاری در آلت کوین های پرخطر بیشتر حریص می شوند و رویای شانس خود را در روند صعودی بزرگ بعدی در سر می پرورانند. به هر حال، با تجزیه و تحلیل تسلط برای یک ارز غیر از بیت کوین، می توانید برعکس استدلال کنید، زیرا علاقه بیشتر به یک آلت کوین ممکن است به یک رفتار صعودی/طمع آمیز برای آن ارز خاص منجر شود.

قیمت لحظه ای رمز ارز مجازی بیت کوین (BTC) معادل 5.39% و تغییرات قیمت آن در ۲۴ ساعت اخیر به صورت افزایشی بوده است. با مشاهده صفحه کوین مارکت کپ از وضعیت ارزهای دیگر مطلع شوید.

روندها (10%)

ما داده‌های Google Trends را برای جست‌وجوهای مختلف مرتبط با بیت‌کوین جمع‌آوری می‌کنیم و آن اعداد را به‌ویژه تغییر حجم جستجو و همچنین سایر جستجوهای محبوب فعلی توصیه می‌کنیم. به عنوان مثال، اگر Google Trends را برای بیت کوین بررسی کنید، نمی توانید اطلاعات زیادی از حجم جستجو به دست آورید. اما در حال حاضر، می‌توانید ببینید که در حال حاضر افزایش +1550 درصدی پرس و جو «دستکاری قیمت بیت کوین» در کادر عبارت‌های جستجوی مرتبط (از 29/05/2018) وجود دارد. این به وضوح نشانه ترس در بازار است و ما از آن برای شاخص خود استفاده می کنیم.

شاخص ترس و طمع امروز

شاخص ترس و طمع ارز دیجیتال

جدیدترین مقالات

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 27 تیر 1403:58,212 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 52,024,693,030 دلار

مارکت کپ تتر: 112,585,441,537 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 28 تیر 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها