استیبل کوین

ااستیبل کوین زمانی مطرح می شود که می فهمیم رزش پول اغلب می تواند بی ثبات و غیرقابل پیش بینی باشد. می تواند یک روز سر به فلک بکشد و روزی دیگر غوطه ور شود. این چرخش در ارزش یک ارز معمولاً با قدرت یا ضعیف بودن یک اقتصاد تعیین می‌شود و متأسفانه، این عدم اطمینان می‌تواند ثروت همه را در معرض خطر قرار دهد.

معمولاً سرمایه گذاران برای حفظ ثروت خود از فلزات گرانبها، املاک انحصاری و سایر دارایی های ارزشمند استفاده می کنند. اما اگر به انجام کارها کمی متفاوت نگاه می کنید، یک استیبل کوین گزینه عالی دیگری برای محافظت از خود در برابر ضررهای احتمالی است.

قیمت ارز تتر به دلار:  ۰.۹۹۹۷۲۷ دلار  | قیمت ارز تتر به تومان: ۳۶,۴۹۰ تومان

صرافی تبدیل تتر به درهم علی بابا صرافی ارز دیجیتال علی بابا

استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین ها نوع دیگری از رمز دیجیتال یا ارز دیجیتال است که تلاش می کند ارزش بازار خود را به دارایی یا مرجع خارجی دیگر تقلید یا تطبیق دهد. قیمت آن ممکن است به قیمت کالاهایی مانند طلا، نفت، گاز و سایر ذخایر یا ارزش پول منتشر شده توسط دولت مانند دلار آمریکا، یورو، ین و غیره مرتبط باشد.

قیمت ارز بیت کوین به دلار:  ۱۶,۸۷۵.۵۳ دلار  | قیمت ارز بیت کوین به تومان: ۶۱۵,۹۵۶,۸۶۳ تومان

استیبل کوین ها به عنوان نوعی ارز دیجیتال، برنامه ها و عملیات خود را از طریق فناوری بلاک چین نیز اجرا می کنند. همچنین هدف آنها ارائه همان عملکردهای پول سنتی و دارایی های دیجیتال است که می تواند برای تراکنش های پرداخت استفاده شود. آنها در دسته نشانه های پرداخت قرار می گیرند – که به عنوان واحد حساب، وسیله مبادله و ذخیره ارزش استفاده می شوند.

قیمت ارز اتریوم به دلار:  ۱,۲۶۸.۳۳ دلار  | قیمت ارز اتریوم به تومان: ۴۶,۲۹۳,۸۹۶ تومان

استیبل کوین های معروف

برخی از محبوب ترین ها در میان لیست استیبل کوین ها عبارتند از

  • Tether USDT
  • USD Coin USDC
  • TrueUSD TUSD
  • Paxos Standard PAXOS)

و غیره.

قیمت ارز بیت کوین کش به دلار:  ۱۱۲.۶۱ دلار  | قیمت ارز بیت کوین کش به تومان: ۴,۱۱۰,۱۲۹ تومان

با این حال، بر خلاف برخی از ارزهای فیات که بسیار مستعد تورم هستند و سایر ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) که به عنوان دارایی های فرار شناخته می شوند، استیبل کوین ها برای حفظ ارزش خود یا دستیابی به ثبات قیمت طراحی شده اند. این امر به چهار روش مختلف به دست می آید.