استیبل کوین

استیبل کوین زمانی مطرح می شود که می فهمیم ارزش پول اغلب می تواند بی ثبات و غیرقابل پیش بینی باشد. می تواند یک روز سر به فلک بکشد و روزی دیگر غوطه ور شود. این چرخش در ارزش یک ارز معمولاً با قدرت یا ضعیف بودن یک اقتصاد تعیین می‌شود و متأسفانه، این عدم اطمینان می‌تواند ثروت همه را در معرض خطر قرار دهد.

معمولاً سرمایه گذاران برای حفظ ثروت خود از فلزات گرانبها، املاک انحصاری و سایر دارایی های ارزشمند استفاده می کنند. اما اگر به انجام کارها کمی متفاوت نگاه می کنید، یک استیبل کوین گزینه عالی دیگری برای محافظت از خود در برابر ضررهای احتمالی است.

قیمت ارز تتر به دلار:  1.00 دلار  | قیمت ارز تتر به تومان: 58,212 تومان

ارز دیجیتال تتر چیست | صرافی علی بابا

استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین ها نوع دیگری از رمز دیجیتال یا ارز دیجیتال است که تلاش می کند ارزش بازار خود را به دارایی یا مرجع خارجی دیگر تقلید یا تطبیق دهد. قیمت آن ممکن است به قیمت کالاهایی مانند طلا، نفت، گاز و سایر ذخایر یا ارزش پول منتشر شده توسط دولت مانند دلار آمریکا، یورو، ین و غیره مرتبط باشد.

قیمت ارز بیت کوین به دلار:  62,877.09 دلار  | قیمت ارز بیت کوین به تومان: 3,658,629,516 تومان

استیبل کوین ها به عنوان نوعی ارز دیجیتال، برنامه ها و عملیات خود را از طریق فناوری بلاک چین نیز اجرا می کنند. همچنین هدف آنها ارائه همان عملکردهای پول سنتی و دارایی های دیجیتال است که می تواند برای تراکنش های پرداخت استفاده شود. آنها در دسته نشانه های پرداخت قرار می گیرند – که به عنوان واحد حساب، وسیله مبادله و ذخیره ارزش استفاده می شوند.

قیمت ارز اتریوم به دلار:  3,352.24 دلار  | قیمت ارز اتریوم به تومان: 195,056,922 تومان

استیبل کوین های معروف

برخی از محبوب ترین ها در میان لیست استیبل کوین ها عبارتند از

Tether USDT
Dai
USD Coin USDC
TrueUSD TUSD
Paxos Standard PAXOS)

قیمت ارز بیت کوین کش به دلار:  384.33 دلار  | قیمت ارز بیت کوین کش به تومان: 22,363,145 تومان

با این حال، بر خلاف برخی از ارزهای فیات که بسیار مستعد تورم هستند و سایر ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) که به عنوان دارایی های فرار شناخته می شوند، استیبل کوین ها برای حفظ ارزش خود یا دستیابی به ثبات قیمت طراحی شده اند. این امر به چهار روش مختلف به دست می آید.