لیست ICO ها

مشخصات ico ها
لیست ICO ها

مشخصات ICO ها

ICO که مخفف کلمه initial coin offering است به معنای عرضه اولیه توکن می باشد. قبل از اینکه یک ارز به بازار ارزهای های دیجیتال وارد شود تیم وارد کننده مقداری از سهام آن را با قیمت پایه پیش فروش می کنند.

در عرضه اولیه ICO وارد کنندگان در یک لیست درباره پروژه و هدف خود صحبت می کنند و اطلاعاتی درباره مقدار عرضه و فروش توکن می دهند.

پیش فروش کردن ارز های اولیه، هم برای فروشندگان هم برای خریداران سودآمور است. برای فروشندگان سودآمور است چون در بسیاری از موارد تیم هایی هستند که با ایده هایی بسیار خلاقانه و کارآمد در پی راه اندازی کسب و کار خود با ارز دیجیتال هستند. اما سرمایه اولیه برای انجام این کار را ندارند پس می توانند به صورت غیرمتمرکز ICO  خود را اعلام کنند و از هرجای دنیا سرمایه به دست آورند. خریداران نیز با پرداختن قیمتی پایین تر صاحب توکن می شوند.

ICO ها در واقع بسیاری از مردم را میلیونر کرده اند. برای مثال در سال 2017 نزدیک به 435، ICO موفق ایجاد شد، که افزایش قیمت چشمگیری داشتند. با این حال در سرمایه گذاری بر این ارزها باید همواراطلاعات کافی داشت تا بتوان تشخیص داد که چه ICO به سود میرسد و کدام دچار ضرر می شود. به همین دلیل تیم اجرایی توکن و وایت پیپر آن باید به دقت بررسی شود.

ثبت نام ICO

پس از انجام تحقیقات کامل و مطمئن شدن از سوددهی ICO مد نظر خود می توانید توسط بیت کوین و یا اتریوم اقدام به خرید خود کنید. برای دریافت توکن ها باید معادل بیت کوینی و یا اتریومی به ادرس کیف پولی که دریافت می نمایید ارسال کنید تا بتوانید بلافاصله بعد از ارائه  ارز توسط صرافی ها اقدام به خرید و فروش کنید

مشخصات ICO ها

یک ICO شبیه ترکیبی بین IPO و تامین مالی جمعی آنلاین است، اما برای ارزهای دیجیتال. می‌توان مقدار «X» یک توکن موجود را مشارکت داد و در ازای آن مقدار «Y» از یک توکن جدید (با نرخ تبدیل تعیین‌شده) در تاریخی که توسط صادرکننده توکن تعیین می‌شود، دریافت کرد. این توکن را می توان به دو صورت استفاده کرد، یا با یک تابع کاربردی یا یک تابع امنیتی. یک توکن ابزار عموماً تنظیم نشده است و توسط استارت‌آپ‌ها برای به دست آوردن سرمایه برای تأمین مالی پروژه‌های خود در ازای دسترسی آینده به خدمات در حال توسعه استفاده می‌شود. از سوی دیگر، یک توکن امنیتی به طور کلی مانند یک سهام، یک دارایی قابل معامله با ویژگی های مالکیت رفتار می شود و توسط SEC تنظیم می شود. ICOها مفهوم جدیدی هستند و برخی نگرانی‌هایی را در مورد ارزش واقعی توکن‌ها و اینکه چقدر ثروتمند شدن برای صادرکننده آسان است، افزایش می‌دهند. در نهایت، زمان نشان خواهد داد که آیا این به آینده تأمین مالی کسب‌وکارها تبدیل می‌شود یا صرفاً یک طرح «پولدار شدن» توسط ناشران.