میانگین امتیازات ۵ از ۵

هارد فورک و ایردراپ درآمد غیرفعال کریپتو

هارد فورک‌ها و ایردراپ‌ها اشکالی از استراتژی‌های درآمد غیرفعال هستند که اساساً هدایای رایگان توکن‌های خاص به کاربران هستند.

زمانی که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) مراحلی را پشت سر می گذارند که در حال حاضر در آن قرار داریم، ایده کسب درآمد غیرفعال از دارایی های خود برای سرمایه گذاران بلندمدت جذاب تر می شود.

روش‌های مختلفی مانند استیکینگ، وام‌دهی، استخراج ابری و کشاورزی بازدهی در چند سال گذشته رایج شده‌اند و شامل پاداش دادن به سرمایه‌گذاران با پول یا توکن برای توکن‌های رمزنگاری شده در این مکانیسم است.

با این حال، با هارد فورک یا ایردراپ، کاربرانی که در اکوسیستم کریپتو فعال هستند، می‌توانند توکن‌ها یا پروژه‌هایی را جستجو کنند که توکن‌های اضافی را متناسب با دارایی‌های خود به عنوان پاداش به دلایل مختلف ارائه می‌دهند.

از آنجایی که هر دو به منظور افزایش محبوبیت پروژه یا به عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی هستند، هارد فورک ها و ایردراپ ها متفاوت عمل می کنند و از طریق مکانیسم های کاملا منحصر به فرد به وجود می آیند.

بیایید ببینیم که چه چیزی ایردراپ کریپتو را از هارد فورک متمایز می کند و چگونه می توان با سرمایه گذاری طولانی مدت در بازار کریپتو از آنها بهره مند شد.

قیمت ارز بیت کوین به دلار: 62,860.80 دلار | قیمت ارز بیت کوین به تومان: 3,567,476,251 تومان

کاربقر گرامی برای مشاهده اطلاعات ارزهای دیجیتال وارد صفحه تابلوخوانی ارزهای دیجیتال شوید.

ایردراپ کریپتو چیست و چگونه کار می کند؟

ایردراپ های کریپتو که برای طرفداران کریپتو که مایل به آزمایش پروژه های مختلف هستند مانند مانا از بهشت ​​در نظر گرفته می شود، به حداقل دانش فنی و خطرات بالقوه کمتری نیاز دارد.

کریپتو ایردراپ توزیع رایگان یک ارز یا توکن ارز دیجیتال بین دارندگان توکن موجود است که در زبان محاوره ای به عنوان هدیه توکن نیز شناخته می شود. هدف ایردراپ که معمولاً با راه اندازی یک پروژه جدید یا ارز دیجیتال همراه است، جلب توجه کاربران بیشتر در بازاری است که مملو از هزاران توکن و ارز رمزنگاری است.

قیمت ارز شیبا اینو به دلار: 0.000023 دلار | قیمت ارز شیبا اینو به تومان: 1 تومان

ماهیت صرفاً تبلیغاتی، کاربران کنترلی روی زمان وقوع ایردراپ ندارند و معمولاً توسط توسعه‌دهندگان یا کارآفرینان رمزارز انجام می‌شود تا به دارندگان توکن موجود با توکن‌ها یا ارز‌های اضافی به صورت رایگان پاداش دهند.

کوانتوم توکن‌های اعطا شده بر اساس مقدار سرمایه‌گذاری شده یا مشارکت‌های انجام‌شده در پروژه است و مشابه نحوه ارائه خدمات رایگان مارک‌های سنتی برای محبوب کردن یک محصول جدید است.

دو نوع ایردراپ کریپتو وجود دارد: ایردراپ‌های پس‌رونده و ایردراپ‌های تصاحب، با تفاوت‌های کلیدی بین این دو در این است که در چه مرحله‌ای ارائه می‌شوند و هدف خاص آن‌ها.

ایردراپ عطف به ماسبق معمولاً زمانی اعلام می شود که یک پروتکل بلاک چین موجود قصد دارد توکن رمزنگاری بومی خود را رونمایی کند و به کاربران اولیه یا کسانی که قبل از تاریخ خاصی در پروژه مشارکت کرده اند، پاداش می دهد.

قیمت ارز سولانا به دلار: 152.55 دلار | قیمت ارز سولانا به تومان: 8,657,664 تومان

این یک ابزار بسیار محبوب برای ایجاد تبلیغات در مورد توکنی است که به زودی راه اندازی می شود. در همین حال، به عنوان مکانیزم ایجاد نقدینگی نیز عمل می کند و با اعطای توکن در ازای بازتوییت، بازخورد یا حتی افزایش فالوور در رسانه های اجتماعی، به جذب مخاطب کمک می کند.

زمانی که پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌خواهند کاربران را از رقابت دور کنند یا با ارائه پاداش‌های بیشتر، شانس حفظ آنها را افزایش دهند، ایردراپ‌های تسخیرکننده به کار می‌روند.

در حالی که این یک شکل نسبتاً تهاجمی‌تر از ایردراپ است، ایردراپ‌های تصاحب، ارائه‌دهندگان نقدینگی و کاربرانی را هدف قرار می‌دهند که مشارکت بالاتری در فعالیت‌هایی مانند سهامداری نشان داده‌اند تا آنها را از پروتکل DeFi رقیب دور کند.

DeFi aggregator 1INCH تعدادی ایردراپ را با هدف جذب کاربران رقیب Uniswap انجام داد تا به پلتفرم خود منتقل شوند، به مجموعه های کاربری خاصی در یک سری ایردراپ پاداش داده و به عنوان یک نمونه کلاسیک از نحوه استفاده از ایردراپ کریپتو رایگان عمل کند.

مقالات دیگر: ریپل ، به پایان ماراتن هشت ساله خود نزدیک می‌شود

سرمایه گذاری هارد فورک

مزایا و معایب ایردراپ کریپتو

مدت‌هاست که آنها به‌عنوان شکل غیرمتعارف بازاریابی رادیکال در فضای کریپتو در نظر گرفته می‌شوند، اما ایردراپ‌های کریپتو به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند. پروژه های بی شماری از این روش برای تشویق به پذیرش توکن های رمزنگاری جدید خود استفاده می کنند.

Airdrops مزایای فوق‌العاده‌ای را برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند، و آنها را به بهترین ابزار بازاریابی برای ایجاد هیاهوی اولیه و تسریع جذب کاربر تبدیل می‌کند – دو عنصری که برای موفقیت یک کوین جدید حیاتی هستند.

برای شرکت‌های رمزنگاری که قصد راه‌اندازی یک توکن بومی برای پروتکل بلاک چین یا DeFi خود را دارند، ایردراپ کریپتو احتمالاً ساده‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین حالت تبلیغات در دنیای رمزارز امروزی است. حتی اگر شامل خرج کردن توکن‌های زیادی باشد و همچنین به صورت رایگان، این توکن‌ها بخش نسبتاً کوچکی از توکن‌های کلی را تشکیل می‌دهند که باید به گردش درآیند و راهی مطمئن برای ایجاد هیجان در میان دیگر دارندگان توکن رمزنگاری هستند. مشاهده کنید که کاربران از ایردراپ رایگان ارز دیجیتال کسب می کنند.

قیمت ارز بیت کوین کش به دلار: 452.09 دلار | قیمت ارز بیت کوین کش به تومان: 25,657,079 تومان

از طرف دیگر، اگر توکن های زیادی به عنوان بخشی از ایردراپ داده شود، ایردراپ ها می توانند پیامد منفی داشته باشند، که ارزش بازار توکن را کاهش می دهد و بر قیمت توکن در فرآیند تأثیر می گذارد. علاوه بر این، اکثر آدرس‌هایی که ایردراپ را دریافت می‌کنند، می‌توانند توکن‌های دریافتی را بلافاصله پس از فهرست شدن بفروشند، که دوباره بر قیمت توکن فشار نزولی وارد می‌کند. برای کاربران، انجام تحقیقات لازم برای از بین بردن ایردراپ‌ها یا کلاهبرداری‌های رمزنگاری که با گذشت زمان پیچیده‌تر می‌شوند نیز مهم است.

اگر محبوبیت و تقاضای توکن افزایش یابد، این توکن های ایردراپ شده به طور بالقوه می توانند با افزایش ارزش توکن، بازده بیشتری داشته باشند. ایردراپ کریپتو با دنبال کردن یک پروژه در رسانه‌های اجتماعی مختلف آن یا با به اشتراک گذاشتن اخبار مربوط به آن با دوستان، به کاربران کریپتو توکن‌های رایگانی که می‌توانند صدها دلار ارزش داشته باشند، پاداش می‌دهد.

در واقع، برای دارندگان کیف پول کریپتو یا کسانی که توکن‌های رمزنگاری خاص را در اختیار دارند، ایردراپ روشی عالی برای کسب سود خوب در سرمایه‌گذاری صفر است و می‌تواند راهی عالی برای ایجاد درآمد غیرفعال در بازارهای کریپتو باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با پروژه‌ها یا شرکت‌هایی که قرار است airdrops ارائه دهند و از آن‌ها استفاده کنند، همراه باشید.

قیمت ارز لایت کوین به دلار: 83.30 دلار | قیمت ارز لایت کوین به تومان: 4,727,227 تومان

بنابراین، نه تنها می‌توانید با فروش فوری توکن‌های دریافتی در یک صرافی رمزنگاری، از ایردراپ‌های کریپتو درآمد کسب کنید، بلکه می‌توانید آنها را برای مدت طولانی‌تری نگه دارید و به‌طور بالقوه شانس ایجاد بازدهی بیشتر را افزایش دهید.

مقالات دیگر: قیمت SOL به افزایش ۷۵ درصدی چشم دوخته است

هارد فورک چیست و چگونه کار می کند؟

اغلب، پروتکل‌های بلاک چین برای تولید یک بلاک چین جدید که به موازات نسخه اصلی اجرا می‌شود، دستخوش تغییراتی می‌شوند، اما ممکن است از نظر ابزار نهایی که به کاربران و دارندگان توکن ارائه می‌دهد، متفاوت باشد.

یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های چنین بلاک‌چین موازی، فورک بیت‌کوین کش (BCH) است که یک سیستم نقدی P2P را در فرآیند از چیزی که اساساً هارد فورک بیت‌کوین است ایجاد می‌کند.

قیمت ارز پولکادات به دلار: 7.07 دلار | قیمت ارز دوج کوین به تومان: 401,177 تومان

فورک‌های بیت‌کوین دیگری مانند بیت‌کوین گلد وجود دارد، و نشان می‌دهند که چگونه هارد فورک‌ها با تغییر کد پروتکل پایه برای ایجاد نسخه‌ای موازی از آن که برای هدفی متفاوت در نظر گرفته شده است، ایجاد می‌شوند.

علاوه بر این، از آنجایی که بلاک چین جدید به یک توکن بومی برای تراکنش کاربران نیاز دارد، یک هارد فورک منجر به ایجاد یک رمز ارز جدید می شود و برای کسانی که روی ارز اصلی سرمایه گذاری کرده اند، ارزش ایجاد می کند.

یک مثال قابل توجه از این موضوع زمانی بود که هر دارنده BTC مقدار معادل توکن BCH را در آگوست 2017 دریافت کرد که با در نظر گرفتن قیمت فهرست 900 دلاری بیت کوین کش در صرافی های ارزهای دیجیتال، بازده قابل توجهی را ایجاد کرد.

با افزایش تعداد پروتکل‌های بلاک چین جدید که ایجاد می‌شوند و بسیاری از پروتکل‌های دیگر از طریق هارد فورک‌ها منشعب می‌شوند، به راحتی می‌توان دید که چگونه سرمایه‌گذاران می‌توانند از هارد فورک‌ها بدون در نظر گرفتن ریسک‌های بالا سود ببرند.

قیمت ارز اتریوم به دلار: 3,028.53 دلار | قیمت ارز اتریوم به تومان: 171,874,915 تومان

با این حال، همه هارد فورک‌ها از قصد ایجاد یک سیستم جدید سرچشمه نمی‌گیرند، زیرا برخی از آن‌ها محصول یک شکست کریپتو هستند. نمونه ای از هارد فورک اتریوم، اتریوم کلاسیک (ETC) را در نظر بگیرید که حتی از مکانیزم اجماع متفاوتی پشتیبانی می کند و دارای توکن بومی ETC است که می تواند آزادانه در صرافی های ارزهای دیجیتال مبادله شود.

این بلاک چین که از بلاک چین «رسمی» اتریوم جدا شده بود، در پاسخ به حمله به برجسته‌ترین پروژه اتریوم، The DAO، به وجود آمد و توکن‌هایی را برای همه دارندگان ETH موجود در نسبت 1:1 صادر کرد.

DAO که در ابتدا به عنوان یک مدل کسب و کار غیرمتمرکز جدید برای نهادهای تجاری و غیرانتفاعی در نظر گرفته شده بود، در معرض یک حمله آسیب‌پذیری قرار گرفت که باعث شد تعدادی از کاربران یک سوم وجوه آن را به یک حساب ثانویه منتقل کنند.

هنگامی که جامعه اتریوم به هارد فورک کردن بلاک چین اصلی برای بازگرداندن وجوه از دست رفته رای داد، بلاک چین را به دو شاخه تقسیم کرد و بلاک چین بدون فورک به اتریوم کلاسیک تغییر نام داد.

برای سرمایه‌گذاران فهیم، فرصت‌های زیادی وجود دارد که اغلب در پروتکل‌های بلاک چین قبل از هارد فورک سرمایه‌گذاری می‌کنند و به طور بالقوه از توکن‌های جدید اضافی پیشنهادی استفاده می‌کنند. با این حال، انجام تحقیقات کامل و سرمایه‌گذاری فقط در توکن‌هایی که دارای اصول بنیادی سالمی هستند برای کسب درآمد از هارد فورک بسیار مهم است.

مقالات دیگر: قیمت دوج کوین با این الگوی معکوس صعودی، می‌تواند در ماه جولای ۲۰ درصد افزایش یابد

مزایا و معایب هارد فورک

هارد فورک ها این فرصت را به توسعه دهندگان می دهد تا بدون نیاز به تغییر بلاک چین، قابلیت های جدیدی را اضافه کنند، به خصوص زمانی که پایگاه کاربری بزرگی دارد که مایل به ایجاد هیچ تغییری نیست.

همچنین قدرت محاسباتی کمتری نسبت به استفاده از سافت فورک دارد و حریم خصوصی بیشتری نیز فراهم می کند.

علاوه بر این، به دارندگان توکن و سرمایه‌گذاران توکن‌های هارد فورک اضافی صادر می‌شود، که می‌توان آن‌ها را فوراً کسب درآمد کرد یا برای بهره‌مندی از قدردانی طولانی‌مدت نگه داشت، سناریویی با احتمال بالا در صورتی که هارد فورک در هدف خود موفق شود و در فضای کریپتو برجسته شود. .

قیمت ارز دوج کوین به دلار: 0.150944 دلار | قیمت ارز دوج کوین به تومان: 8,566 تومان

با این حال، ممکن است همیشه اینطور نباشد، همانطور که توسط BCH نشان داده شده است، که از زمان انتشار خود در سال 2017 نزدیک به پایین ترین سطح تاریخ معامله می شود.

جدا از احتمال فرسایش قیمت، کاربران هارد فورک با خطر بیشتری برای از دست دادن ذخایر توکن خود در پرتو حمله روبرو هستند. از آنجایی که هارد فورک در نتیجه تقسیم بلاک چین ایجاد می شود، اغلب به عنوان مضر برای امنیت شبکه تلقی می شود و آنها را در برابر حملات مخرب آسیب پذیرتر می کند.

این امر به ویژه در صورتی صادق است که تقسیم بین گره‌ها و ماینرها اتفاق بیفتد، زیرا بلاک چین و فورک آن را در معرض بازیگران بدی قرار می‌دهد که می‌توانند از قدرت محاسباتی خود برای غلبه بر شبکه برای سرقت وجوه استفاده کنند.

قیمت ارز تتر به دلار: 1.00 دلار | قیمت ارز تتر به تومان: 56,756 تومان

صرف نظر از نوع حمله، هدف یا تضعیف اعتبار شبکه است که می‌تواند منجر به فرسایش قیمت توکن بومی شود، یا سرقت وجوه از خود شبکه و هدایت آنها به حساب‌های موجود در شبکه دیگر.

این منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاران روی توکن های هارد فورک و همچنین توکن اصلی می شود. بنابراین، بررسی پیشرفت‌های واقعی در هارد فورک و اینکه آیا توسعه‌دهندگان اقدامات احتیاطی لازم را برای عایق‌سازی چنگال از هرگونه حمله انجام داده‌اند یا خیر، مهم است.

سرمایه‌گذاران می‌توانند از هارد فورک‌ها بهره ببرند، اگر از آخرین پیشرفت‌ها مطلع باشند و فرصت‌های مناسب برای کسب درآمد از طریق کسب ارزهای دیجیتال از طریق هارد فورک را پیدا کنند.

مقالات دیگر: قیمت لحظه ای تتر و سقوط ۷۲ ارز از ۱۰۰ ارز برتر

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

مقاله‌های منتخب