ارز دیجیتال چیست

این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از افرادی که به تازگی با این اصطلاح و دنیای رمز ارزها اشنا شده اند پیش بیاید.

کریپتوکارنسی یا همان ارز دیجیتال، نوعی پرداخت است که می‌تواند بدون نیاز به یک مقام پولی مرکزی، مانند: دولت یا بانک در گردش باشد. در عوض، ارزهای رمزنگاری شده با استفاده از تکنیک‌های رمزنگاری، ایجاد می‌شوند، که افراد را قادر می‌سازد تا با خیال راحت آنها را بخرند، بفروشند یا معامله کنند.

ارزهای رمزنگاری شده را می توان برای کالاها و خدمات مبادله کرد، اگرچه اغلب به عنوان ابزار سرمایه گذاری استفاده می شود. ارزهای دیجیتال همچنین بخش مهمی از عملکرد برخی از شبکه‌های مالی غیرمتمرکز است که در آن توکن‌های دیجیتال ابزار مهمی برای انجام تراکنش‌ها هستند.

محبوب ترین ارز رمزنگاری شده، بیت کوین ، قیمتی بی ثبات داشته است. در سال 2021، قبل از سقوط به بالاترین قیمت خود به بالای 65000 دلار رسید.

USDT | صرافی علی بابا

چگونه در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنم

چگونه در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنم؟

در حالی که برخی از ارزهای رمزنگاری شده، از جمله بیت کوین، برای خرید با دلار آمریکا در دسترس هستند، برخی دیگر نیاز دارند که با بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری پرداخت کنید.

برای خرید ارزهای دیجیتال، به یک “کیف پول” نیاز دارید – یک برنامه آنلاین که می تواند ارز شما را نگه دارد. به طور کلی، شما یک حساب کاربری در یک صرافی ایجاد می کنید و سپس می توانید پول واقعی را برای خرید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم منتقل کنید.

به طور کلی چند ارز دیجیتال وجود دارد و ارزش آنها چقدر است؟

بر اساس داده های آماری سایت کوین مارکت کپ، وب سایت تحقیقات بازار، بیش از 16600 ارز دیجیتال مختلف به صورت عمومی معامله می شود. ارزش کلی همه ارزهای دیجیتال در 10 ژانویه 2022 حدود 1.9 تریلیون دلار بود که در اواخر سال 2021 به بالاترین حد خود از 2.9 تریلیون دلار سقوط کرد. برای اطلاع بیشتر درباره جزئیات ارزهای دیجیتال به صفحه کوین مارکت کپ مراجعه کنید.

بهترین ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار

در صفحه ی فیلتر ارزهای دیجیتال سایت صرافی علی بابا برای شما جداولی آماده شده است که شما می توانید با استفاده از داده های آماری که این جدول ها نشان می دهند ارزهای پرسود و ضرر را بررسی کنید و بهترین ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاری بیابید.

چرا ارزهای دیجیتال اینقدر محبوب هستند؟

مردم به دلایل مختلفی روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند. در اینجا برخی از دلایلی که محبوبیت ارزهای دیجیتال را توضیح می دهد، آورده شده است:

حامیان ارزهای رمزنگاری شده مانند، بیت کوین را به عنوان ارز آینده می بینند و اکنون برای خرید آنها رقابت می کنند قبل ازین که ارزش بیشتری پیدا کند.
برخی از حامیان این واقعیت را دوست دارند که ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی را از مدیریت عرضه پول حذف می‌کند، زیرا با گذشت زمان این بانک‌ها تمایل دارند ارزش پول را از طریق تورم کاهش دهند.
سایر حامیان، فناوری پشت ارزهای دیجیتال به نام بلاک چین را دوست دارند، زیرا این یک سیستم پردازش و ضبط غیرمتمرکز است و می تواند از سیستم های پرداخت سنتی ایمن تر باشد.

USDT | صرافی علی بابا

آیا ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری خوبی هستند

 آیا ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری خوبی هستند؟

ممکن است ارزش ارزهای دیجیتال افزایش یابد، اما بسیاری از سرمایه گذاران آنها را صرفا به عنوان یک حدس و گمان می دانند، نه سرمایه گذاری واقعی. حال دلیل این اتفاق چیست؟ درست مانند ارزهای واقعی، ارزهای دیجیتال هیچ جریان نقدی ایجاد نمی کنند، بنابراین برای اینکه شما سود ببرید، شخصی باید بیشتر از شما برای ارز بپردازد.

برخی از صاحبان نام جامعه سرمایه گذاری به سرمایه گذاران بالقوه توصیه کرده اند که از آنها دوری کنند. وارن بافت، سرمایه‌گذار افسانه‌ای، بیت‌کوین را با چک‌های کاغذی مقایسه می‌کند: «این یک راه بسیار مؤثر برای انتقال پول است و شما می‌توانید آن را به‌صورت ناشناس انجام دهید. چک نیز راهی برای انتقال پول است. آیا چک ارزش کل پول دارد؟ فقط به این دلیل که می توانند پول انتقال دهند؟

برای کسانی که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را ارز آینده می دانند، باید توجه داشت که یک ارز به ثبات نیاز دارد تا تجار و مصرف کنندگان بتوانند تعیین کنند که قیمت عادلانه برای کالاها چقدر است. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در طول تاریخ خود ثابت بوده اند. به عنوان مثال، در حالی که بیت کوین در دسامبر 2017 نزدیک به 20000 دلار معامله شد، ارزش آن یک سال بعد به حدود 3200 دلار کاهش یافت. تا دسامبر 2020، دوباره در سطوح بی سابقه معامله شد.

این نوسان قیمت معمایی ایجاد می کند. اگر بیت‌کوین‌ها در آینده ارزش بسیار بیشتری داشته باشند، مردم کمتر آن را خرج می‌کنند و امروز آن‌ها را به گردش در می‌آورند. انها اعتقاد دارند چرا یک بیت کوین خرج کنیم در حالی که ارزش آن در سال آینده سه برابر ارزش آن خواهد بود؟

آیا ارزهای دیجیتال قانونی هستند؟

شکی نیست که آنها در ایالات متحده، قانونی هستند، اگرچه چین اساساً استفاده از آنها را ممنوع کرده است، و در نهایت اینکه آیا آنها قانونی هستند بستگی به هر کشور دارد. همچنین مطمئن شوید که چگونه از خود در برابر کلاهبردارانی که ارزهای دیجیتال را فرصتی برای جلب سرمایه گذاران می دانند محافظت کنید. مثل همیشه، خریدار باید مراقب باشد.

USDT | صرافی علی بابا

چگونه از سرمایه خودم محافظت کنم

چگونه از سرمایه خودم محافظت کنم؟

اگر به دنبال خرید یک ارز دیجیتال در یک ICO هستید، متن دقیق دفترچه شرکت را بخوانید در واقع این متن، همان چیزی است که آن را وایت پیپر می نامند:

چه کسی مالک شرکت است؟ یک مالک قابل شناسایی و شناخته شده نشانه مثبتی است.
آیا سرمایه گذاران عمده دیگری وجود دارند که روی آن سرمایه گذاری کنند؟ اگر سایر سرمایه گذاران شناخته شده خواهان بخشی از ارز باشند، نشانه خوبی است.
آیا سهامی در شرکت خواهید داشت یا فقط ارز یا توکن دارید؟ این تمایز مهم است. داشتن یک سهام به این معنی است که می توانید در درآمد آن شرکت کنید (شما یک مالک هستید)، در حالی که خرید توکن ها به سادگی به این معنی است که شما حق دارید از آنها مانند تراشه در کازینو استفاده کنید.
آیا این ارز در حال حاضر توسعه یافته است یا شرکت به دنبال جمع آوری پول برای توسعه آن است؟ هرچه در امتداد محصول بیشتر باشد، خطر کمتری دارد.

بررسی یک وایت پیپر ممکن است زیادی طول بکشد. هرچه جزئیات بیشتری داشته باشد، شانس برای مشروعیت بیشتر است. اما حتی مشروعیت هم به معنای موفقیت این ارز نیست. این یک سوال کاملاً مجزا است و به دانش بازار زیادی نیاز دارد.

اما فراتر از این نگرانی ها، صرفا نگه داشتن ارز دیجیتال شما را در معرض خطر سرقت قرار می دهد، زیرا هکرها سعی می کنند به شبکه های رایانه ای که دارایی های شما را حفظ می کنند نفوذ کنند. یک صرافی معروف در سال 2014 پس از سرقت صدها میلیون دلار بیت کوین توسط هکرها اعلام ورشکستگی کرد. اینها خطرات معمولی برای سرمایه گذاری در سهام و وجوه در صرافی های بزرگ ایالات متحده نیستند.

آیا باید ارز دیجیتال بخرم؟

کریپتوکارنسی یک خرید فوق العاده سوداگرانه و پرنوسان است. معاملات سهام شرکت های مستقر عموماً نسبت به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ریسک کمتری دارد.