میانگین امتیازات ۵ از ۵

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین کش: 25,657,079 تومان تومان
حجم خرید و فروش روزانه رمز ارز بیت کوین کش: 15,110,910,753,563 تومان تومان
مارکت کپ ارز مجازی بیت کوین کش: 505,534,100,033,944 تومان تومان
وضعیت کنونی برای فروش کریپتو کارنسی بیت کوین کش: کاهشی

خرید رمز ارز مجازی بیت کوین کش (BCH) در بازارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال، ما در این قسمت سعی داریم با نمایش قیمت لحظه ای کریپتو کارنسی بیت کوین کش BCH و دیگر اطلاعات مربوط به شما کمک کنیم تا با خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش BCH و فروش به موقع آن، سود دوچندان به دست آورید.

بیت کوین کش با نماد اختصاری BCH یک ارز دیجیتال است که با مارکت کپ حدود 8,907,775,938 دلار میلیون دلار، در رتبه 15 بازار قرار داشته و سهم 19,703,494 BCH از کل بازار را در اختیار دارد. در خرید کریپتو کارنسی بیت کوین کش BCH هر واحد از آن در این لحظه، با احتساب نرخ تتر 1.00 دلار، معادل 452.09 دلار دلار معامله می شود و خرید و فروش ارز مجازی با حجم مبادلات روزانه به مقدار 266,262,171 دلار انجام می شود. قیمت لحظه ای رمز ارز مجازی بیت کوین کش BCH معادل -0.02% و تغییرات قیمت آن در ۲۴ ساعت اخیر به صورت کاهشی بوده است. با مشاهده صفحه کوین مارکت کپ از وضعیت ارزهای دیگر مطلع شوید.

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش یک فورک از بیت کوین هست، یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا که با پرداخت سریع، هزینه های خرد، حریم خصوصی و ظرفیت بالای معاملات (بلوک های بزرگ تر) تبدیل به یک پول جهانی سالم می شود. بنابراین بیت کوین کش، بر خلاف بیت کوین برای هزینه های روزمره استفاده می شود.

منظور از فورک چیست؟

زمانی که کاربران یک بلاکچین بر سر عملکرد آن به اختلاف نظر میرسن و تصمیم به جدا شدن از شبکه و تغیرات (بروز رسانی) بر روی شبکه اصلی می گیرند. در اصطلاح فورک اتفاق می افتد که در نهایت بلاکچین مورد نظر به دو بخش تقسیم می شود.

در آگوست 2017، کاربران بیت کوین به دلیل نگرانی در مورد مقیاس پذیری شبکه تصمیم گرفتند بلاکچین بیت کوین را به دو قسمت تقسیم کنند و حاصل این فورک ارز دیجیتال (بیت کوین کش) شد. همه دارندگان بیت کوین در زمان فورک (بلوک 478،558)، به طور خودکار صاحب بیت کوین کش شدند.

بیت کوین کش ، با نماد اختصاری (BCH) در زمان نگارش این مقاله جایگاه بیستم مارکت را به خود اختصاص داده.

در ادامه همراه ما باشید تا با نحوه کار بیت کوین کش آشنا شوید.

بیت کوین کش چگونه کار می کند؟ 

بیت کوین کش، به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، نیازی به شخص ثالث مورد اعتماد و هیچ بانک مرکزی ندارد. برخلاف پول سنتی فیات، بیت کوین کش به واسطه های پولی مانند بانک ها و پردازنده های پرداخت وابسته نیست.

دولت ها یا سایر شرکت های متمرکز نمی توانند معاملات را سانسور کنند. همین طور، وجوه قابل توقیف یا مسدود شدن نیستند زیرا اشخاص ثالث مالی هیچ کنترلی بر شبکه بیت کوین کش ندارند.

داستان پیدایش بیت کوین کش

داستان پیدایش بیت کوین کش از ارتقا SegWit (Segregated Witness) شروع می شود، که برای اولین بار در سال 2015 برای بیت کوین پیشنهاد شد. در واقع با افزایش حجم بلاک های بیت کوین از (1 مگابایت) به (32 مگابایت) مشکل مقیاس پذیری بیت کوین را حل می کرد.

به این صورت که با افزایش حجم هر بلاک تعداد تراکنش های هر بلاک هم بیشتر می شود و درنتیجه باعث افزایش سرعت و زمان در تراکنش های شبکه می شود. اما در آن زمان این پیشنهاد با مخالفت های زیادی رو به رو شد.

دو سال بعد از معرفی این برنامه در سال 2017، لابیت کوین به دلیل شباهت به بیت کوین اعلام کرد که از این ارتقا پشتیبانی می کند تا بتواند در کنار سرعت بیشتر در ساخت بلاک ها، حجم بیشتری از بلاک ها را هم داشته باشد.

با ارتقا موفقیت آمیز لابیت کوین، تعدادی از کاربران بیت کوین دست از مخالفت برداشتند و تصمیم گرفتن برنامه SegWit را بر روی بلاکچین بیت کوین هم اجرا کنند. اما باز هم تعدادی مخالف این ارتقا بودند و منجر به هارد فورک دوم در بلاکچین بیت کوین شد.

حاصل ارتقا SegWit (هارد فورک) در شبکه بلاکچین بیت کوین ، ارز دیجیتال بیت کوین کش شد، تا بتواند خواسته های یک سیستم پرداخت جهانی را برآورده کند.

عرضه نا محدود بیت کوین کش

عرضه بیت کوین کش هم همانند بیت کوین محدود به 21.000.000 کوین هست، که این موضوع به شدت آن را کمیاب می کند و از تورم در این سیستم مالی جلوگیری می کند.

همین طور کارمزد معاملات در شبکه بیت کوین کش به مراتب کمتر از شبکه بیت کوین هست و معاملات با سرعت بیشتری انجام می شود. هرکسی می تواند پرداخت های Bitcoin Cash را با تلفن هوشمند یا کامپیوتر خود انجام دهد.

الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW)

بیت کوین کش در مدل اجماع هم مانند بیت کوین عمل می کند و از الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده می کند. در این مدل تراکنش های جدید بیت کوین کش طی فرایندی به اسم ماینینگ تایید می شوند و بلاک های جدید به شبکه اضافه می شوند.

ماینرها برای تایید تراکنش ها از قدرت محاسباتی دستگاهای ماینینگ استفاده می کنند تا بتوانند معادلات پیچیده را حل کنند. اگر جواب آنها درست باشد و بلوک ساخته شده مورد پذیرش شبکه قرار بگیرد، بابت این کار پاداش (دستمزد) در قالب بیت کوین کش تازه ساخته شده دریافت می کنند. بعد از دریافت بیت کوین کش  می توانند آن را در بازار بفروشند یا نگه داری کنند.

با افزایش قیمت بیت کوین کش در بازار، ماینرهای بیشتری انگیزه پیدا می کنند که نرخ هش بیشتری را برای ساخت بلوک های جدید استفاده کنند تا مورد پذیرش شبکه بیت کوین کش قرار بگیرد. همین طور این امر باعث افزایش و توزیع نرخ هش می شود و به دنبال آن امنیت شبکه به دلیل اینکه دیگر یک ماینر نمی تواند شبکه را به تنهایی کنترل کند زیاد می شود.

هر کسی می تواند بیت کوین کش را استخراج کند، استخراج توسط سخت افزارهای تخصصی به اسم تجهیزات ماین نیاز دارد که می توان آنها را خریداری یا اجاره کرد.

ماینرها همچنین باید یک نرم افزار کامل گره (با اکثریت ماینرهایی که در حال حاضر بیت کوین کش را اجرا می کنند) داشته باشند تا بتوانند بلوک بسازند و به بقیه شبکه بیت کوین کش متصل شوند.

استخراج می تواند به طور مستقل انجام شود، اما ماینرها به دلیل اینکه نرخ هش خود را با هم جمع کنند و به طور متناسب در پاداش بلوک به دست آمده سهیم شوند یک استخر تشکیل می دهند.

بیت کوین کش علاوه بر پرداخت همتا به همتا بین افراد، موارد استفاده مختلفی دارد در اینجا به تعدادی از آن می پردازیم:

  1. یک روش پرداخت در فروشگاهای آنلاین: بیت کوین کش، در خرید هایی که به صورت آنلاین انجام می شود کاربرد زیادی دارد.
  2. کارمزد کم می تواند اقتصاد جدیدی را در معاملات خرد به وجود آورد.
  3. استفاده در شبکه های اجتماعی: از بیت کوین کش می توان برای اطلاع رسانی به تولید گنندگان محتوا و پاداش به کاربران استفاده کرد.
  4. بیت کوین کش می تواند هزینه ها و زمان تسویه حواله های بین فردی و تجارت های جهانی را کاهش دهد.
  1. ساخت توکن: بیت کوین کش قابلیتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که به ‌واسطه آن هر کسی با استفاده از پروتکل دفتر کل توزیع شده می تواند بر روی شبکه توکن ایجاد کند.
  1. ساخت قرارداد های هوشمند
  2. پرداخت های خصوصی با استفاده از ابزارهایی مانند CashShuffle و CashFusion.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 02 خرداد 1403:56,756 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 02 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها