میانگین امتیازات ۵ از ۵

ارز دیجیتال اتریوم چیست؟

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال اتریوم: 173,401,292 تومان تومان
مارکت کپ ارز مجازی اتریوم: 20,826,762,733,288,752 تومان تومان
وضعیت کنونی برای فروش کریپتو کارنسی اتریوم: افزایشی

خرید رمزارز مجازی اتریوم (ETH) در بازارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال، ما در این قسمت سعی داریم با نمایش قیمت لحظه ای کریپتو کارنسی اتریوم (ETH) و دیگر اطلاعات مربوط به شما کمک کنیم تا با خرید ارز دیجیتال اتریوم (ETH) و فروش به موقع آن، سود دوچندان به دست آورید.

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال است که با مارکت کپ حدود 363,748,126,542 دلار میلیون دلار، در رتبه 2 بازار قرار داشته و سهم 120,107,310 ETH از کل بازار را در اختیار دارد. در خرید کریپتو کارنسی اتریوم (ETH) هر واحد از آن در این لحظه، با احتساب نرخ تتر 1.00 دلار، معادل 3,028.53 دلار دلار معامله می شود و خرید و فروش ارز مجازی با حجم مبادلات روزانه به مقدار 10,946,355,601 دلار انجام می شود. قیمت لحظه ای رمز ارز مجازی اتریوم (ETH) معادل 1.25% و تغییرات قیمت آن در ۲۴ ساعت اخیر به صورت افزایشی بوده است. با مشاهده صفحه کوین مارکت کپ از وضعیت ارزهای دیگر مطلع شوید

ارز دیجیتال اتریوم چیست؟ اتریوم دومین ارزدیجیتال بازار هست که در سال 2013 وایت پیپر آن توسط ویتالیک بوترین ارائه شد و در تابستان سال 2014 در یک فروش عمومی آنلاین جذب سرمایه کرد. قیمت اتریوم در پیشنهاد اولیه کوین (ICO) 0.311 دلار بود.

و در نهایت اتریوم در سال 2015 با هدف تبدیل شدن به یک بلاکچین غیر متمرکز جهانی برای توسعه نرم افزارها و قراردادهای هوشمند شروع به کار کرد.

اتریوم یک سیستم بلاک چین منبع باز غیر متمرکز است که دارای ارز رمزنگاری شده خود، اتر است.

اتریوم می گوید هدف نهایی او تبدیل شدن به یک پلتفرم جهانی برای برنامه های غیر متمرکز است که به کاربران از سراسر جهان اجازه می دهد تا بر روی بستر اتریوم، نرم افزاری را که در برابر سانسور، خرابی و تقلب مقاوم است بنویسند و اجرا کنند.

بنیان گذاران اتریوم چه کسانی بودند؟

اتریوم در مجموع هشت بنیان گذار دارد که این افراد قوی تیم اتریوم از موارد قابل توجه این پروژه هست.

ویتالیک بوترین: برنامه نویس و نویسنده روسی-کانادایی که مشهور ترین فرد این گروه هست از زمان ارائه وایت پیپر اتریوم تا به امروز در حال فعالیت و توسعه بلاکچین اتریوم هست. بوترین قبل از راه اندازی اتریوم نویسنده وبسایت خبری مجله بیت کوین بود.

گاوین وود: برنامه نویس اهل کشور انگلستان که اولین پیاده سازی فنی اتریوم را به زبان سی ++ انجام داد و سپس زبان برنامه نویسی بومی اتریوم به اسم سالیدیتی را نوشت. قبل از توسعه اتریوم، وود به عنوان یک دانشمند تحقیقاتی در مایکروسافت کار می‌کرد.

چارلز هوسکینسون: یک کارآفرین آمریکایی و نقش اصلی در ایجاد بنیاد اتریوم و چارچوب قانونی آن داشت. در سال 2013 زمانی که هاسکینسون پروژه آموزش بیت کوین را شروع کرد با ویتالیک بوترین آشنا شد و به تیم اتریوم پیوست اما بعد از مدتی با بوترین به علت اختلاف نظر در مورد چگونگی ساختار پروژه از اتریوم جدا شد. و در سال 2017 پروژه کاردانو که نسل سوم بلاکچین هست را راه اندای کرد.

چه چیزی اتریوم را منحصر به فرد می کند؟

اتریوم در زمینه ساخت یک بلاکچین برای اجرای قرارداد های هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز پیشگام بود. قراردادهای هوشمند برنامه های کامپیوتری هستند که به کمک آن ابزار و محصولات را توسعه می دهیم همین طور برای کاهش واسطه های معتبر بین افراد طراحی شده است، بنابراین هزینه ها کاهش پیدا می کند و به دلیل ماهیت تغییر ناپذیری بلاکچین قابلیت اطمینان را بالا می برد.

یکی از دلایل رشد قیمت اتریوم هم قراردادهای هوشمند بسیاری هست که بر روی بلاکچین اتریوم نوشته می شود.

از دیگر کاربردهای قراردادهای هوشمند :

اینترنت اشیا

قرارداد طراحی سایت

امضاهای دیجیتال

پلتفرم غیرمتمرکز

نوآوری اصلی اتریوم طراحی پلتفرمی بود که به دیگر پروژها امکان اجرا قراردادهای هوشمند را با استفاده از بلاک چین می دهد، که مزایای موجود در زمینه فناوری قرارداد هوشمند را بیشتر تقویت می کند. طبق گفته یکی از بنیانگذاران اتریوم آقای Gavin Wood، بلاک چین اتریوم به نوعی “یک کامپیوتر برای کل جهان” طراحی شده است، از لحاظ نظری قادر است هر برنامه ای را قوی تر و مقاوم تر در برابر سانسور کند و از لحاظ فنی می تواند هر برنامه ای را در شبکه های توزیع شده در سراسر جهان اجرا کند.

علاوه بر قراردادهای هوشمند، بلاک چین اتریوم با استفاده از استاندارد ERC20 می تواند میزبان سایر ارزهای رمزنگاری شده به نام “توکن” باشد. در حقیقت، این بیشترین استفاده از پلتفرم اتریوم تا کنون بوده است.

تا به امروز بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. برای مثالUSDT ، LINK وBNB .

کل اتریوم موجود در شبکه اتریوم

در سپتامبر 2021، حدود 117.5 میلیون کوین اتریوم در گردش بود که 72 میلیون کوین در بلاک ژنسیس منتشر شد (اولین بلوک در بلاک چین اتریوم). از این 72 میلیون، 60 میلیون به مشارکت کنندگان اولیه در فروش جمعی سال 2014 که سرمایه اولیه پروژه را تأمین کردند اختصاص داده شد و 12 میلیون به صندوق توسعه داده شد.

مابقی مبلغ در قالب پاداش بلاک برای ماینرهای شبکه اتریوم در نظر گرفته شد. پاداش اولیه در سال 2015، پنج اتریوم برای هر بلوک بود که بعداً در اواخر 2017 به سه اتریوم و سپس در اوایل 2019 به دو اتریوم کاهش پیدا کرد. متوسط ​​زمان مورد نیاز برای استخراج یک بلوک اتریوم حدود 13 تا 15 ثانیه است.

یکی از تفاوت های عمده اتریوم با بیت کوین این هست که عرضه اتریوم محدود نیست و این موضوع باعث ایجاد تورم در شبکه اتریوم می شود زیرا مشابه بیت کوین که بیشتر از 21000000 عرضه نمی شود، میزان عرضه دقیق اتریوم مشخص نیست. توسعه دهندگان اتریوم این را با عدم تمایل به (بودجه امنیتی ثابت) برای شبکه توجیه می کنند.

مقایسه اتریوم و بیت کوین

بلاکچین بیت کوین برای نقل و انتقالات پول دیجیتال هست. اما بلاکچین اتریوم برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز طراحی شده است. مانند بیت کوین، اتریوم نیز یک بلاک چین توزیع شده عمومی است.

اگر چه تفاوت‌های فنی زیادی بین این دو وجود دارد اما مهمترین تفاوت این دو، اهداف و قابلیت‌هایشان است بیت کوین یک برنامه کاربردی خاص از فناوری بلاکچین هست در واقع با هدف ایجاد یک سیستم پرداخت جهانی همتا به همتا و غیرمتمرکز ایجاد شده است.

برای درک بیشتر این موضوع، بلاکچین بیت کوین را سیستم عاملی در نظر بگیرید که فقط یک نرم افزار به نام بیت کوین روی آن اجرا می‌شود. در نقطه مقابل، بلاکچین اتریوم را سیستم عاملی در نظر بگیرید که هزاران نرم افزار و سرویس مختلف می‌توانند روی آن فعالیت کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

تتر usdt برای راه اندازی استیبل کوین جدید متصل به پوند انگلیس با رگولاتورهای بریتانیا همکاری می کند

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 03 خرداد 1403:57,260 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 04 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها