میانگین امتیازات ۵ از ۵

ارز دیجیتال دوج کوین چیست؟

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال دوج کوین: 8,722 تومان تومان
مارکت کپ ارز مجازی دوج کوین: 1,258,012,339,290,758 تومان تومان
وضعیت کنونی برای فروش کریپتو کارنسی دوج کوین: افزایشی

خرید رمزارز مجازی دوج کوین (DOGE) در بازارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال، ما در این قسمت سعی داریم با نمایش قیمت لحظه ای کریپتو کارنسی دوج کوین (DOGE) و دیگر اطلاعات مربوط به شما کمک کنیم تا با خرید ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) و فروش به موقع آن، سود دوچندان به دست آورید.

دوج کوین با نماد اختصاری DOGE یک ارز دیجیتال است که با مارکت کپ حدود 21,770,192,422 دلار میلیون دلار، در رتبه 9 بازار قرار داشته و سهم 144,227,286,384 DOGE از کل بازار را در اختیار دارد. در خرید کریپتو کارنسی دوج کوین (DOGE) هر واحد از آن در این لحظه، با احتساب نرخ تتر 1.00 دلار، معادل 0.150944 دلار دلار معامله می شود و خرید و فروش ارز مجازی با حجم مبادلات روزانه به مقدار 1,099,081,459 دلار انجام می شود. قیمت لحظه ای رمز ارز مجازی دوج کوین (DOGE) معادل 3.59% و تغییرات قیمت آن در ۲۴ ساعت اخیر به صورت افزایشی بوده است. با مشاهده صفحه کوین مارکت کپ از وضعیت ارزهای دیگر مطلع شوید

ارز دیجیتال دوج کوین چیست؟ دوجکوین، یک ارز رمزنگاری شده است که توسط مهندسین نرم افزار بیلی مارکوس و جکسون پالمر ساخته شده، آنها دوجکوین را به عنوان یک شوخی برای سیستم پرداخت و یک ارز رمزنگاری سرگرم کننده ساختند. همین طور با تقلید از بلاکچین بیت کوین و با (مدل اجماع اثبات کار) بلاکچین دوجکوین را طراحی کردند.

دوجکوین با نماد اختصاری (DOGE) در زمان نگارش این مقاله جایگاه نهم بازار را به خود اختصاص داده است.

اما بلاکچین دوجکوین از چند جهت با پروتکل اثبات کار بیت کوین متفاوت هست:

  1. استفاده از فناوری scrypt
  2. در هر یک دقیقه یک بلاک دوجکوین ایجاد می شود درصورتی که در بلاکچین بیت کوین در هر ده دقیقه یک بلاک ساخته می شود.
  3. عرضه نا محدود دوجکوین برعکس بیت کوین که فقط به تعداد 21 میلیون عرضه می شود.

هدف از ایجاد دوجکوین

هدف از ایجاد دوجکوین، بیشتر برای پرداخت و خریدهای روزمره بود و ذخیره ارزش بسیار موثری محسوب نمی شود. چون هیچ محدودیتی برای تعداد دوجکوینی که استخراج می شود وجود ندارد، بلاکچین دوجکوین با انتشار میلیون ها دوجکوین جدید در هر روز به ماینرها پاداش بیشتری می دهد که دستاوردهای احتمالی قیمت دوجکوین را در طول زمان حفظ کنند. به این معنی هست که ارز رمزنگاری شده دوجکوین از نظر طراحی بسیار تورمی است.

شما می توانید دوجکوین را به صورت انفرادی یا با پیوستن به استخر “استخراج” کنید. یک ماینر می تواند ارز دیجیتال دوجکوین را در Windows، Mac یا Linux و با GPU استخراج کند. همچنین از سال 2014، ماینرها می توانند ارز دیجیتال لابیت کوین را هم در فرایند استخراج دوجکوین، استخراج کنند به این دلیل که فرایند های استخراج ادغام شدند.

سیستم تورمی دوجکوین یکی از مشکلات بزرگ و انتقاداتی هست که به آن وارد می شود.

فناوری اثبات کار دوجکوین چگونه کار می کند؟

قبل تر گفتیم که بلاکچین Dogecoin، هم همانند بلاکچین بیت کوین از مدل اجماع اثبات کار استفاده می کند در اینجا توضیح مختصری در مورد مدل اجماع اثبات کار می دهیم.

بلاکچین، یک دفتر کل توزیع شده و امن است که تمام تراکنش هایی که با ارز دیجیتال غیر متمرکز در آن انجام می شود را ذخیره می کند. همه ماینرها یک نسخه یکسان از دفتر کل بلاکچین Dogecoin دارند، که به صورت مرتب با معاملات جدید در رمز ارز به روز می شود. مانند دیگر ارزهای دیجیتال، شبکه بلاکچین Dogecoin هم از فرایند رمزنگاری برای ایمن نگه داشتن معاملات استفاده می کند.

افرادی که وظیفه استخراج را بر عهده دارند (ماینرها)، از کامپیوترها برای حل معادلات پیچیده ریاضی، پردازش تراکنش ها و ثبت آنها در بلاکچین استفاده می کنند. این سیستم مدل اجماع “اثبات کار” نامیده می شود.

ماینر ها، در ازای هزینه و زمانی که برای پردازش تراکنش ها و پشتیبانی دفتر کل بلاکچین می کنند به عنوان پاداش (دستمزد) دوجکوین دریافت می کنند که می توانند آن را در بازار آزاد بفروشند یا نگهداری کنند.

کاربردهای دوجکوین

دوجکوین، بیشتر به عنوان یک سیستم اطلاع رسانی در توئیتر و Reddit برای حمایت و اشتراک گذاری محتوای با کیفیت استفاده می شود.

از جهت اینکه استخراج دوجکوین، برای ماینرها راحت تر و با سرعت بیشتری انجام می شود (حل معادلات ریاضی که تراکنش ها و پردازش ها را انجام می دهند). دوجکوین برای پرداخت ها تا حدودی کارآمدتر از بیت کوین هست و بیشتر می توان از آن برای مخارج روزمره استفاده کرد.

در راستای سرعت بالا استخراج دوجکوین گری دی وال، رئیس گروه مالی Katten می گوید: “جایی که 10 دقیقه طول می کشد تا فرآیند تصویب بلاک های جدید در بلاکچین بیت کوین انجام شود، در بلاکچین دوجکوین تنها یک دقیقه طول می کشد.”

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

قیمت Terra | کره و ایالات متحده توافق کردند که داده های تحقیقاتی در Terra را به اشتراک بگذارند.

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 05 خرداد 1403:57,790 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 05 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها

ارز دیجیتال دوج کوین چیست؟