میانگین امتیازات ۵ از ۵

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین : 3,567,476,251 تومان تومان
مارکت کپ ارز مجازی بیت کوین : 70,265,725,735,376,728 تومان تومان
وضعیت کنونی برای فروش کریپتو کارنسی بیت کوین : افزایشی

خرید رمزارز مجازی بیت کوین (BTC) در بازارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال، ما در این قسمت سعی داریم با نمایش قیمت لحظه ای کریپتو کارنسی بیت کوین (BTC) و دیگر اطلاعات مربوط به شما کمک کنیم تا با خرید ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) و فروش به موقع آن، سود دوچندان به دست آورید.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال است که با مارکت کپ حدود 1,238,118,933,877 دلار میلیون دلار، در رتبه 1 بازار قرار داشته و سهم 19,696,200 BTC از کل بازار را در اختیار دارد. در خرید کریپتو کارنسی بیت کوین (BTC) هر واحد از آن در این لحظه، با احتساب نرخ تتر 1.00 دلار، معادل 62,860.80 دلار دلار معامله می شود و خرید و فروش ارز مجازی با حجم مبادلات روزانه به مقدار 25,400,203,579 دلار انجام می شود. قیمت لحظه ای رمز ارز مجازی بیت کوین (BTC) معادل 2.26% و تغییرات قیمت آن در ۲۴ ساعت اخیر به صورت افزایشی بوده است. با مشاهده صفحه کوین مارکت کپ از وضعیت ارزهای دیگر مطلع شوید

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟ بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در ابتدا در سال ۲۰۰۸ توسط یک فرد، یا گروه با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو در قالب یک وایت پیپر ارائه شد و در نهایت در ژانویه ۲۰۰۹ راه اندازی شد. همین طور بیت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا است که انقلابی در سیستم مالی دنیا به وجود آورد به این معنی که یک تراکنش مستقیما از مبدا به مقصد بدون هیچ واسطه ای اعم از بانک یا موسسه مالی انتقال پیدا می کند.

قابل ذکر هست که قبل از بیت کوین ، ارزهای الکترونیکی غیر متمرکز دیگر وجود داشتند اما بیت کوین اولین ارز دیجیتال قابل استفاده واقعی هست.

بنیانگذار بیت کوین کیست؟

بنیان گذار بیت کوین با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می شود. تا امروز هویت واقعی شخص یا گروهی که در پشت این نام مستعار هست مشخص نشده.

در 31 اکتبر سال 2008، ناکاموتو در وایت پیپر خود دفتر کل توزیع شده که ثبت اطلاعات و گزارش را در یک شکل و فرم جدید از پایگاه داده انجام میداد معرفی کرد. در اینجا کل بودن به معنای این هست که همه چیز در آن ثبت می شود و به صورت بلوک هایی که توسط الگوریتم های رمز نگاری شده ایمن شدن پیاده سازی می شود. به این سیستم غیرمتمرکز بلاکچین می گویند.

و بعد از دو ماه، ناکاموتو اولین بلوک شبکه بیت کوین را استخراج کرد و به این صورت اولین ارز دیجیتال جهان ساخته شد.

چه چیزی بیت کوین را منحصر به فرد می کند؟

یکی از مواردی که بیت کوین را منحصر به فرد می کند این واقعیت هست که اولین ارز دیجیتالی بود که وارد بازار شد و همیشه اولین ها برای ما ارزش بیشتری دارد.

بلاکچین یک صنعت جدید از میلیون ها کاربر علاقمند ایجاد کرده تا در زندگی روزمره خود با استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خدمات مالی، مدیریت هوشمند و مدیریت داده را انجام دهند.

به وجود آمدن اولین ارز دیجیتال بستری برای ایجاد و ارتقا هزاران پروژه و خدمات دیگر به وجود آورد.

کل ارزش بازار ارزدیجیتال  بر اساس ایده ای است که توسط بیت کوین محقق شده است، پولی که می تواند توسط هر کسی در هر نقطه از جهان بدون نیاز  به واسطه های مورد اعتماد مانند بانک ها و شرکت های خدمات مالی ارسال و دریافت شود.

بیت کوین به دلیل پیشگام بودن خود در یک دهه گذشته، در صدر بازار قرار دارد، حتی زمانی که سلطه خود را از دست داد همچنان بزرگترین ارز دیجیتال باقی ماند و همین طور همه پلتفرم های موجود اعم از کیف پول، صرافی، خدمات پرداخت و بازی های آنلاین از موارد استفاده از بیت کوین هستند.

هدف از ایجاد بیت کوین چه بود؟

در یک کلمه هدف از ایجاد بیت کوین تمرکز زدایی بود که این هدف به واسطه تکنولوژی بلاکچین انجام شد و توسط بیت کوین پیاده سازی شد. چون تمرکز باعث ایجاد فساد می شود.

ویژگی های بارز بیت کوین :

  1. تمرکز زدایی یا (همتا به همتا):

در یک شبکه همتا به همتا دو یا چند کامپیوتر یا شخص با یکدیگر در ارتباط هستند بدون اینکه شخص سومی به عنوان واسطه مورد استفاده قرار بگیرد.

  1. رمز گذاری شده و ایمن:

در روند استخراج بیت کوین بلاک های حاوی تراکنش های تایید شده، بیش از اضافه شدن به بلاکچین می بایست هش شوند به روند هش شدن بلاک ها نیز هشینگ می گویند. یکی از الگوریتم هایی که این عمل هش شدن را با مجموعه ای از توابع در هم سازی شده انجام می دهد الگوریتم هش امن 2 هست که بیت کوین با استفاده از آن ایمن می شود.

  1. شفافیت با حفظ حریم خصوصی:

تراکنش ها توسط یک آدرس عمومی که بلاکچین به فرد می دهد ثبت می شود و به دیگران نشان داده می شود بنابراین درحالی که هویت واقعی فرد محفوظ مانده، تمام معاملات انجام شده او با آدرس عمومی در معرض دید قرار می گیرد.

  1. تغییر ناپذیری:

زمانی که یک بلاک با توجه به ظرفیت آن که یک مگابایت هست اطلاعات در آن ذخیره می شود و سپس با اسفاده از هش که در بالاتر بهش اشاره شد رمزنگاری شده و در واقع قفل می شود. و این هش به بلاک بعدی منقل می شود. اجازه دهید با یک مثال بیشتر توضیح بدهم:

هر بلاک را یک گاوصندوق در نظر بگیرید و بلاکچین را مجموعه ای از چند گاوصندوق حالا تصور کنید شخصی قصد سرقت یک گاوصندوق را دارد، اما بعد از قفل شدن گاو صندوق اول کلید آن در گاو صندوق دوم قرار می گیرد و بعد از قفل شدن گاو صندوق دوم کلید آن در گاو صندوق سوم قرار می گیرد و الی آخر. به این ترتیب زمانی که یک نفر قصد باز کردن گاو صندوق دهم را داشته باشد مجبور هست تمام گاو صندوق های قبلی و بعدی را باز کند که این در عمل غیر ممکن هست به این دلیل ما می گوئیم بلاکچین بیت کوین تغییرناپذیر هست.

ارزش بیت کوین از کجا می آید:

ارزش واقعی بیت کوین در حالی که پشتوانه متمرکزی ندارد و در واقعیت مردم به آن ارزش می دهند و همین طور بیت کوین اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز و همتا به همتا است. یکی از مهمترین کارکردهای آن این است که از آن به عنوان ذخیره ارزش غیر متمرکز استفاده می شود. به عبارت دیگر، ما در گذشته مالکیت را به عنوان دارایی فیزیکی یا به عنوان واحد حساب می کردیم. اما بیت کوین ، وسیله ذخیره ارزش جدیدی هست که ارائه شد. بسیاری از علاقه مندان و اقتصاد دانان ارزدیجیتال بر این باورند که پذیرش مقیاس بزرگ اولین ارز دیجیتال ما را به دنیای جدید مالی هدایت می کند.برای بسیاری از افراد اولین ارز دیجیتال بودن بیت کوین ذخیره ارزشی محسوب می شود نه صرفا خود ارز.اینکه ما از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش بیشتر استفاده می کنیم تا به جای روش پرداخت، به این معنا هست که بسیاری از افراد ارز دیجیتال را خریداری می کنند تا آن را نگه داری کنند، نه اینکه از آن برای هزینه های روزمره که معمولاً مبلغ کمی هست استفاده کنند.

کل بیت کوین موجود در شبکه

کل عرضه بیت کوین توسط بلاکچین آن محدود شده و هرگز از 21،000،000 کوین بیشتر نمی شود. کوین های جدید در طی فرآیند (استخراج) ساخته می شوند و در هر بلاک ذخیره می شوند و بعد از آن به وسیله الگوریتم های رمز نگاری شده محافظت شده و در نهایت در شبکه پخش می شوند.

میزان عرضه محدود بیت کوین باعث جلوگیری از تورم در این سیستم مالی می شود.

عملیات استخراج بیت کوین توسط ماینرها انجام می شود که در ازای هزینه هایی که بابت استخراج انجام می دهند به عنوان پاداش بیت کوین دریافت می کنند. در زمان راه اندازی بلاکچین بیت کوین میزان پاداش بیت کوین ماینرها 50 عدد بابت هر بلاک بود که این عدد هر 4 سال یکبار نصف می شود.

سختی شبکه:

هر ده دقیقه یک بیت کوین تولید می شود و به یک ماینر تعلق می گیرد شبکه به طور خودکار نسبت به قدرت پردازش موجود، سختی پیدا کردن پاسخ معادلات را کم و زیاد می کند تا ماینرها بتوانند به طور میانگین در ده دقیقه به جواب برسند، نه بیشتر نه کمتر و عدالت رعایت شود.

استخر استخراج:

امروزه ماینرهای سراسر جهان دیگر خودشان مستقیم بیت کوین استخراج نمی کنند. بلکه آنها همگی به یک محل مجازی به نام استخر استخراج متصل می شوند و برای افزایش شانس پیدا کردن استخر استخراج بلاک جدید، توان محاسباتی خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

امنیت شبکه بیت کوین چطور تامین می شود؟

شبکه بیت کوین با استفاده از الگوریتم هش امن 2 که توسط آژانس امنیت ملی ایالت متحده آمریکا طراحی و توسط موسسه ملی فناوری و استانداردها در سال 2001 به عنوان استاندارد پردازش اطلاعات انتشار پیدا کرد ایمن می شود.

 عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین چیست؟

قیمت بیت کوین را هیچ سازمان، دولت یا شخصی تعیین نمی کند بلکه کاملا به صورت عرضه و تقاضا قیمت می گیرد و عواملی که در میزان عرضه و تقاضا تاثیر می گذارد شامل:

  1. قوانین رگولاتوری:

اینکه دولت‌ها در قبال بیت کوین چه سیاستی را اتخاذ کنند می‌تواند تاثیر به‌سزایی بر قیمت آن داشته باشد. مواردی همچون «گرفتن مجوز برای ورود ماینر» و به طور کلی مقبولیت رمزارزها از طرف دولت بر قیمت آنها تاثیر می‌گذارد.

  1. رقابت در ماینینگ:

امروزه رقابت بر سر استخراج بسیار سخت شده است. حتی افرادی که دستگاه‌های سخت‌افزاری قوی هم داشتند اکنون شانس چندانی برای رقابت ندارند. از این رو شاهد پیدایش استخرهای استخراج هستیم. در واقع، ماینرها با اشتراک‌گذاری قدرت‌ هش خود می‌پذیرند که با دریافت سود کمتر، شانس‌شان را برای دریافت سود، افزایش دهند.

  1. صرافی هایی که در آن تجارت می شود
  2. مقررات حاکم بر فروش آن
  3. حاکمیت داخلی آن
  4. هزینه های استخراج

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 02 خرداد 1403:56,756 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 02 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها