ان اف تی NFT مخفف کلمه none fungible token است که به معنی توکن غیر قابل تعویض می باشد. آنها قطعاتی از محتوای دیجیتال هستند که به بلاک چین ( پایگاه داده دیجیتالی که زیربنای ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین و اتریوم است) مرتبط هستند. برخلاف NFTها، این دارایی‌ها یعنی اتریوم و بیت کوین قابل تعویض هستند، به این معنی که می‌توان آن‌ها را با یکی دیگر از ارزش‌های مشابه جایگزین یا مبادله کرد.

از سوی دیگر، NFT ها منحصر به فرد هستند و به طور متقابل قابل تعویض نیستند، به این معنی که هیچ دو NFT یکسان نیستند.

ان اف تی (NFT) معمولا به شکل آثار هنری دیجیتال ظاهر می شوند که می توان آنها را خرید وفروش کرد این آثار هنری دیجیتال می توانند در قالب های مختلفی از جمله تصاویر اشیاء، نقاشی، پوستر هایی از بازی های ویدیویی، املاک مجازی، گیف و … باشند.

توکن‌های متاورسی در یک سال گذشته | صرافی علی بابا

خرید ان اف تی (NFT)

در اصل، هر تصویر دیجیتالی را می توان به عنوان NFT خریداری کرد. شما باید تصمیم بگیرید که از چه بازاری خرید کنید، چه نوع کیف پول دیجیتالی برای ذخیره آن و چه نوع ارز دیجیتالی برای تکمیل فروش نیاز دارید.

برخی از رایج ترین بازارهای NFT عبارتند از:

  • OpenSea
  • Nifty Gateway
  • Mintable
  • Rarible

چگونه NFT ها را بفروشیم؟

NFT ها در بازارها نیز فروخته می شوند و این فرآیند می تواند از پلتفرمی به پلتفرم دیگر، متفاوت باشد. شما اساساً محتوای خود را در یک بازار آپلود می کنید و سپس دستورالعمل ها را دنبال می کنید تا آن را به یک NFT تبدیل کنید. شما می توانید مشخصاتی مانند شرح کار و قیمت پیشنهادی را درج کنید. اکثر NFT ها با استفاده از اتریوم خریداری می شوند، اما می توان آنها را با دیگر توکن های ERC20 مانند WAX و Flow نیز خریداری کرد.

هر کسی می تواند یک NFT ایجاد کند. تنها چیزی که نیاز است یک کیف پول دیجیتال، یک خرید کوچک اتریوم و اتصال به یک بازار NFT است که در آن می‌توانید محتوا را آپلود کنید و آن را به هنر NFT یا رمزنگاری تبدیل کنید. ساده است. مگه نه؟