دیفای- مخفف فاینانس غیرمتمرکز – دیدگاه جدیدی از خدمات بانکی و مالی است که مبتنی بر پرداخت‌های همتا به همتا از طریق فناوری بلاک چین است. از طریق بلاک چین، DeFi به بانکداری «بدون اعتماد» اجازه می‌دهد و از واسطه‌های مالی سنتی مانند بانک‌ها یا کارگزاران کنار می‌زند.

قیمت ارز یونی سواپ به دلار:  8.39 دلار  | قیمت ارز یونی سواپ به تومان: 487,973 تومان

چه سودی برای سرمایه گذاران دارد؟ دیفای وعده می دهد که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با دادن فرصت هایی به آنها برای قرض دادن پول به صورت همتا و کسب بازدهی بالاتر از آنچه در حساب های بانکی سنتی موجود است، “بانک شوند”. سرمایه‌گذاران همچنین می‌توانند به سرعت در هر نقطه از جهان پول ارسال کنند و می‌توانند از طریق کیف پول دیجیتال بدون پرداخت هزینه‌های بانکی سنتی به وجوه خود دسترسی داشته باشند.

قیمت ارز بیت کوین به دلار:  62,877.09 دلار  | قیمت ارز بیت کوین به تومان: 3,658,629,516 تومان

در اینجا نحوه عملکرد DeFi، چگونگی سودمندی آن برای افراد، نحوه به چالش کشیدن بانکداری سنتی و خطراتی که ارائه می دهد، آمده است. برای مشاهده دسته بندی ارزهای دیفای وارد این صفحه شوید.

دیفای

نحوه عملکرد دیفای

هدف دیفای ارائه بسیاری از خدمات مالی است که مشتریان و مشاغل در حال حاضر از آنها لذت می برند – وام، سود سپرده ها، پرداخت ها – اما استفاده از فناوری غیرمتمرکز برای انجام این کار. در واقع، DeFi صنعت را نه چندان با تغییر چه چیزی بلکه با تغییر چگونگی تغییر می دهد. یعنی DeFi زیرساخت جدیدی را برای ارائه محصولات و خدمات مالی مشابه ایجاد می کند.

قیمت ارز تتر به دلار3,352.24 دلار  | قیمت ارز اتریوم به تومان: 195,056,922 تومان

برای انجام این کار، از فناوری بلاک چین و قراردادهای هوشمند و سایر ابزارها استفاده می کند. بلاک چین نوعی فناوری دفتر کل است که تمام تراکنش‌ها را در یک پلتفرم مالی مشخص ردیابی می‌کند. به آن به عنوان یک رکورد در حال اجرا از تمام تراکنش‌ها در آن بلاک چین خاص فکر کنید که به صورت زمانی ثبت شده است. اگر شخص الف پولی را به شخص ب بپردازد، این مبلغ برای همیشه در دفتر ثبت می شود.

Oleksandr Lutskevych، مدیرعامل و موسس CEX.IO، شرکتی که دیفای و ارز دیجیتال را تسهیل می‌کند، می‌گوید: «بلوک‌های سازنده DeFi قراردادهای هوشمند هستند، که کدهای اجرایی هستند که می‌توانند ارزهای دیجیتال را ذخیره کرده و با بلاک چین مطابق قوانین آن تعامل داشته باشند.

قیمت ارز  سولانا به دلار:  152.10 دلار  | قیمت ارز سولانا به تومان: 8,850,210 تومان

برای فعال کردن دیفای ، قراردادهای هوشمند به طور خودکار تراکنش‌ها را بین شرکت‌کنندگان اجرا می‌کنند. هنگامی که شرایط قرارداد برآورده می شود، آنها مجموعه دستورالعمل های خود را خودشان اجرا می کنند.

دیوید مالکا، مدیر عامل YieldFarming.com، که به سرمایه گذاران کمک می کند تا از ارزهای رمزنگاری شده درآمد کسب کنند، می گوید: «DeFi به قراردادهای هوشمند در بلاک چین اجازه می دهد تا جای واسطه های قابل اعتماد – مانند بانک ها یا شرکت های کارگزار – را برای تراکنش های همتا به همتا بگیرند. . این تراکنش‌های همتا به همتا در دیفای می‌تواند شامل همه چیز از پرداخت، سرمایه‌گذاری، وام و موارد دیگر باشد.»

در این دنیا، ارز دیجیتال به ارز واقعی برای تراکنش ها و سوابق تبدیل می شود.

قیمت ارز اتریوم به دلار3,352.24 دلار  | قیمت ارز اتریوم به تومان: 195,056,922 تومان

Malka می‌گوید: «دیفای ادامه طبیعی چشم‌اندازی است که در کاغذ سفید بیت‌کوین درباره ایجاد پول نقد الکترونیکی ترسیم شده است، بنابراین زمان بسیار هیجان‌انگیزی در صنعت است.