میانگین امتیازات ۵ از ۵

وب۳ چه کارکرد هایی دارد؟

وب۳ یا وب ۳.۰ چتری جدید برای پوشش و سازماندهی زیست‌بوم است که به عنوان مرحله یا نسل بعدی اینترنت نامیده می شود. امروزه اینترنت به حدی از پیشرفت رسیده است که تقریبا زندگی بدون آن غیرممکن است، اما با وجود پیشرفت های فوق العاده فناوری های گوناگون شاید تصور پیشرفت بیشتر این فناوری ها برای ما غیرممکن باشد، اما در حقیقت فناوری ها در حال پیشرفت روزافزونی هستند و پیشرفت آن ها متوقف نمی شود. البته با وجود پیشرفت های چشمگیر، هنوز هم این فناوری ها مشکلات زیادی دارند. کا

قیمت ارز بیت کوین به دلار: 62,860.80 دلار | قیمت ارز بیت کوین به تومان: 3,711,867,514 تومان

وب ۳ چیست؟

شاید مشکلات اینترنت برای همه مشخص و ملموس نباشد، اما پیشگامان فناوری متوجه آن شده اند و به رفع آن می پردازند. متمرکزبودن در هسته مرکزی مشکلات اینترنت امروزی است و وب۳ به دنبال رفع این مشکل است و نوعی اینترنت غیرمتمرکز است.

قیمت تتر به دلار:  1.00 دلار  | قیمت تتر به تومان: 59,053 تومان

وب ۳ که جزو بنیادی‌ترین مفاهیم موجود در عرصه فناوری است به قطع دست واسطه‌های بزرگ در اینترنت می پردازد و قدرت را از شرکت‌ها و کمپانی های بزرگ و غول های فناوری می‌گیرد و آن را به دست مردم بازمی‌گرداند و ترکیبی از دو نسخه قبلی اینترنت نیز می باشد. وب ۳ به دنبال شکستن حلقه انحصارطلبانه‌‌ی غول‌های فناوری است. جالب است بدانید پروژه‌های بلاک چینی در زیر مجموعه این تکنولوژی اجتناب‌ناپذیر قرار می گیرند. وب ۳ نسل سوم اینترنت است و ما در حال حاضر با نسل دوم اینترنت سروکار داریم. وب ۳ در سال ۲۰۱۴ توسط گوین وود که بنیان‌گذار اتریوم و پولکادات است، معرفی شد.

طول عمز طولانی در Web3

نسل اول و دوم اینترنت

وب۳ نسل جدیدی از اینترنت است که به دنبال رفع مشکلات وب ۲ پدید آمد. اینترنت با وجود اینکه فناوری بسیار چشمگیری محسوب می شود، اما هنوز نیز جای پیشرفت زیادی دارد و نسبت به سالهای پیش، پیشرفت زیادی هم کرده است.

نسل اول اینترنت کاربران را به دو بخش صاحبان وب‌سایت‌ها و خوانندگان تقسیم می‌کرد. صاحبان وب‌سایت‌ها در وب‌سایت‌های شخصی خود اطلاعات و مطالبی منتشر می‌کردند و در مقابل خوانندگان تنها توانایی خواندن و مطالعه  این اطلاعات را داشتند برای همین وب ۱ را فقط برای مطالعه می‌خوانند.

قیمت پولکادات به دلار:  7.07 دلار  | قیمت پولکادات به تومان: 417,414 تومان

اما وب ۲ یک اینترنت تعامل‌پذیر است که امکان تولید محتوا را برای همه کاربران خود فراهم کرد. ظهور گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی به پیشرفت این نسل از اینترنت کمک کرد.

اینستاگرام، توییتر، یوتیوب، واتساپ و غیره همگی در این نسل از اینترنت قرار دارند. این پلتفرم ها توانستند کسب‌وکارهای زیادی را هم تولید کنند. سازندگان این پلتفرم ها سود زیادی کسب کردند و به شهرتی جهانی رسیدند. امروزه کمپانی های سازنده این پلتفرم ها تبدیل به غول های دیجیتالی شده اند و کمتر کسانی هستند که نام آن ها را نشنیده باشند و از این پلتفرم ها استفاده نکرده باشند.

قیمت شیبا به دلار:  0.000023 دلار  | قیمت شیبا به تومان: 1 تومان

نسل سوم اینترنت

وب۳ هنوز به طور کامل وارد مرحله عملی نشده است و یک مفهوم در حال توسعه است و  هنوز چگونگی اجرای آن نیز برای بسیاری از توسعه‌دهندگان اینترنت واضح نیست.

بر خلاف وب ۲ که فرایند جست‌وجوی اطلاعات با کلمات کلیدی صورت می گیرد؛ اما وب ۳ به دنبال این است که با درک معنای محتوایی که کاربر جست‌وجو می کند، نتیجه بهتری را ارائه کند و از نشان دادن نتایج بی ربط جلوگیری کند و در این راه از هوش مصنوعی کمک بگیرد.

قیمت چین لینک به دلار:  14.26 دلار  | قیمت چین لینک به تومان: 842,282 تومان

این نسل از اینترنت به دنبال تفسیر معنادار داده ها از طریق توسعه وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها است و به دنبال نزدیکتر کردن زبان ماشین ها به زبان انسان‌ها است. نسل سوم اینترنت، اینترنتی معناگرا است.

وب۳ به دنبال درآمد زایی برای کاربران خود نیز می باشد تا در مقابل زمانی که آن ها در اینترنت می گذارند، درآمد کسب کنند. این ویژگی می تواند نقطه عطف بزرگی در تغییرات چشمگیر اینترنت محسوب شود و کاربران را وادار به صرف زمان بیشتری در خود کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

تتر usdt برای راه اندازی استیبل کوین جدید متصل به پوند انگلیس با رگولاتورهای بریتانیا همکاری می کند

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 31 اردیبهشت 1403:59,053 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 01 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها