میانگین امتیازات ۵ از ۵

ارز دیجیتال دای (DAI) چیست؟

“ارز دیجیتال دای (DAI) چیست” بدون شک سوالی است که برای بسیاری از فعالان ارزهای دیجیتال پیش آمده است. اگر شما هم مشتاق هستید تا بدانید چرا باید رمز ارز دای (DAI)  را بخرید، با این صفحه همراه باشید تا تمام آنچه را که باید درباره کریپتو کارنسی دای (DAI)  برای شما شرح دهیم .

دنیای کریپتوکارنسی ها در طول دوره صعودی خود در سال 2017 شاهد افزایش محبوبیت قابل توجهی بود. در نتیجه بسیاری از افراد علاقه مند به کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال به سمت کریپتو کارنسی ها روی آوردند. اولین نکته ای توجه معامله گران را به خود جلب کرد، نوسانات شدید قیمت در این بازار بود که گاه با فزایش چشمگیر و گاه با افت شدید قیمت رمز ارزها همراه بود.

در واقع با افزایش سرسام‌آور قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال، یک اثر دومینویی از خرید سایر سرمایه‌گذاران ایجاد کند. که فقط به افزایش قیمت ها کمک کرد. با این حال، آنچه بالا می رود باید پایین بیاید. این امر باعث شد تا هیاهو و ترس از دست دادن دارایی، سرمایه‌گذاران را فرا بگیرد.

بازار در ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۱۸ به سرعت شروع به سقوط کرد، که باعث شد بسیاری از صاحبان سرمایه  از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خسته شوند. این امر باعث به وجو آمدن موجی از افراد شد که دقیقا مطمئن نبودند قرار است چه اتفاقی برای آنها در این بازار بیفتد. درصد کمی از سرمایه گذاران وجود دارند که بر اساس اصول تحلیلی یعنی تحلیل قیمت، تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال معامله می کنند، اما این برای درصد بزرگی از افراد که بدون دانستن این اصول فعالیت می کنند، کافی نیست و ترس از دست دادن سرمایه باعث خروج آنها از بازار می شد.

اما برای حل این مشکل چه راه حلی وجود داشت؟

بدون شک اولین راه حلی که به ذهن شما خطور می کند، یادگیری آموزش های مربوط به ارزهای دیجیتال است. اما ما در اینجا علاوه برای آموزش، روشی دیگری نیز پیشنهاد می کنیم. زمانی که بحث از رعب و وحشت از دست دادن سرمایه در کریپتو کارنسی می شود، استیبل کوین دای برای آرام کردن جو وارد عرصه می شوند.

استیبل کوین بودن ارز دیجیتال دای (DAI) به چه معناست؟

بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال که در نتیجه نوسانات بازار با رشد و ریزش شدید قیمت همراه هستند، دسته ای از ارزها وجود دارند که استیبل کوین نام دارند. همانطور که از نامش پیداست استیبل کوین به معنی ارز با ثبات است، یعنی ارزهایی که همواره قیمت ثابتی دارند و با نوسانات بازار، دچار تغییر و تحول نمی شوند. این قیمت ثابت معمولا برابر با 1 دلار آمریکا می باشد.

خرید ارز دیجیتال دای

چرا خرید ارز دیجیتال دای (DAI) مهم و ضروری است؟

همانطور که پیش از این اشاره شد، این بازار پر ریسک برای افرادی که سرمایه سنگین دارند وحشت آور است، پس وجود استیبل کوین دای می تواند  بسیاری از مشکلات کریپتو کارنسی را بر طرف نماید. برای مثال:

  • هم قیمت بودن آن با دلار باعث می شود تا با خرید دای هم از رشد دارایی با روز مطمئن شد، هم نگران از بین رفتن سرمایه نبود.
  • سرعت نقد شوندگی بالا، به این معنی که هر زمان که اقدام به نقد کردن ارز دیجیتال دای کنید، بدون ذره ای معطل شدن، انجام می شود.
  • پایین بودن تراکنش و کارمزد در تبدیلات
  • امن و مطمئن بودن انتقال رمز ارز دای (DAI)
  • پذیرش کریپتو کارنسی دای (DAI) در سراسر جهان

خرید ارز دای به خصوص برای ایرانی ها مهم است، چرا که،

ایرانیان به علت احاطه شدن توسط تحریم های سنگین و ظالمانه از سوی دولت آمریکا، همواره با مشکل پرداخت در عرصه بین المللی مواجه بوده اند به علت اینکه بسیاری از درگاه های پرداخت و پی پال ها ایران را تحریم کرده اند. حتی برای خرید مستقیم ارزهای دیجیتال این امکان وجود ندارند و معامله گران ایرانی، ناچار به تبدیل پول خود به یک استیبل کوین مانند دای و یا تتر هستند، تا از طریق آن بتوانند به معامله ارزهای دیگر بپردازند.

خرید دای (DAI) به علت پذیرفته شدن در سراسر جهان این مشکل را حل می کند، بر خلاف تتر، غیر متمرکز بودن دای (DAI) باعث می شود قابل پیگیری نباشد و هیچ کشوری برای استفاده از آن تحریم نیست. همچنین شبکه دای…. ادامه مطلب.

ارز دیجیتال دای (dai) چه تفاوتی با تتر (usdt) دارد؟

دو ارز دیجیتال دای و تتر، هر دو استیبل کوین هستند و هر دو برابر با 1 دلار امریکا هستند. همچنین هردو شامل ویژگی ها سریع و امن بودن و پذیرش جهانی بودن هستند اما یکی از بزرگترین تفاوت های آنها در متمرکز بودن و غیر متمرکز بودن آنهاست:

استیبل کوین متمرکز

متمرکز بودن یک ارز یا استیبل کوین، باعث می شود که همواره تحت پشتیبانی یک نهاد و اورگان باشد، و تمامی تراکنش های آن نظارت و پیگیری شود. مانند: استیبل کوین تتر (usdt)

استیبل کوین غیر متمرکز

در مقابل تتر که متمرکز است، دای قرارا دارد که یک استیبل کوین غیر متمرکز است، یعنی تحت نظارت هیچ شخص و اورگان ثالثی نیست و تراکنش های آن غیر قابل پیگیری است در نتیجه شامل تحریم ها نمی شود.

قیمت لحظه ای ارز دای

قیمت دای (DAI)

قیمت لحظه ای رمز ارز دای 57,790 تومان تومان | حجم مبادلات روزانه ارز دیجیتالی دای 35,776,478,185,804 تومان تومان | مارکت کپ کریپتو کارنسی دای  309,052,881,859,775 تومان تومان |   وضعیت لحظه ای ترید ارز مجازی دای   افزایشی

خرید کریپتو کارنسی دای (DAI)  در حال حاضر با قیمت 1.00 دلار انجام می شود. رمز ارز دای (DAI)  با مارکت کپ تومان رتبه 22  در بازار های معاملاتی را به خود اختصاص داده است، همچنین حجم معاملات روزانه ارز دای (DAI) معادل 35,776,478,185,804 تومان تومان است. برای فروش کریپتو کارنسی دای (DAI) نرخ لحظه ای آن را به خاطر داشته باشید که در حال حاضر معادل 57,790 تومان تومان است. همچنین تغییرات قیمت لحظه ای رمز ارز دای (DAI) در 24 ساعت اخیر به صورت افزایشی  بوده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 05 خرداد 1403:57,790 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 05 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها