میانگین امتیازات ۵ از ۵

تتر ارز دیجیتال با سقوط خود باعث انتقال رتبه بهترین استیبل کوین 2022 به USDC Circle شد

تتر ارز دیجیتال با سقوط خود باعث انتقال رتبه بهترین استیبل کوین 2022 به USDC Circle شد

نسبت ارزش بازار USDT به USDC در ژوئیه 2022 به کمترین میزان خود رسید.

قیمت ارز بیت کوین کش به دلار:  452.09 دلار  | قیمت ارز بیت کوین کش به تومان: 25,884,933 تومان

رشد استیبل کوین اصلی Circle USD Coin (USDC) در دو ماه گذشته در مقایسه با غول رقیب 66 میلیارد دلاری آن Tether (USDT) چیزی جز خیره کننده نیست.

نسبت ارزش بازار USDT، USDC به کمترین حد خود رسیده است
شایان ذکر است، ارزش بازار USDC از ماه می 8.27 درصد رشد کرده است و به بالاترین سطح خود یعنی 55.9 میلیارد دلار در 2 ژوئیه رسیده است. در مقابل، تتر ارز دیجیتال بیش از 19 درصد کاهش در ارزش بازار خود متحمل شده است و در حال حاضر حدود 66.14 میلیارد دلار است.

مقالات مرتبط: تتر ارزان

این نزدیک‌ترین چیزی است که USDC برای به چالش کشیدن برتری تتر ارز دیجیتال در بخش استیبل کوین بر اساس کاهش شکاف بین ارزش‌های بازارشان، رسیده است.

به طور جزئی، نسبت ارزش بازار تتر ارز دیجیتال به USDC در آگوست 2020 بالاتر از “9” بود. با این حال، در ماه جولای، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، به 1.20 کاهش یافت، که پایین ترین رقم ثبت شده است.

با نرخ فعلی – و با کمتر از 10 میلیارد دلار که اکنون این دو استیبل کوین را از هم جدا می کند – USDC می تواند در عرض چند ماه، اگر نه هفته، از USDT پیشی بگیرد.

قیمت ارز تتر به دلار1.00 دلار  | قیمت ارز تتر به تومان: 57,260 تومان

جالب اینجاست که USDC قبلا تتر ارز دیجیتال را در مورد “حجم واقعی” در بالای بلاک چین اتریوم تغییر داده است.

قیمت تتر ارز دیجیتال

تتر ارز دیجیتال از شک و تردید عبور می کند

سرمایه گذاران کریپتو از زمان فروپاشی پروژه 40 میلیارد دلاری «استیبل کوین الگوریتمی» Terra در ماه مه، محتاط شده اند، زیرا می ترسند که چنین اتفاقی برای USDT بیفتد. این در درجه اول به دلیل گمانه زنی هایی است که نشان می دهد توکن های USDT تتر 100٪ توسط پول نقد و سایر دارایی های سنتی آنطور که ادعا می شود پشتیبانی نمی شوند.

در نتیجه، فروشندگان کوتاه مدت شرط های خود را در مورد احتمال سقوط تتر ارز دیجیتال به زودی به زیر 1 دلار افزایش داده اند، به طوری که وال استریت ژورنال گزارش داد که این موقعیت های نزولی می تواند “صدها میلیون” دلار ارزش داشته باشد.

قیمت ارز پولکادات به دلار:  7.07 دلار  | قیمت ارز دوج کوین به تومان: 404,739 تومان

این شرط‌بندی‌ها پیش‌بینی می‌کنند که تتر نمی‌تواند تمام USDT خود را برای یک دلار در یک سناریوی مشابه “بانک” بازخرید کند. در نتیجه، مردم شروع به فروش استیبل کوین خود با تخفیف می‌کردند و می‌گسلند.

تتر ارز دیجیتال در طول نوسانات شدید بازار، سابقه پایین یا بالاتر رفتن از قیمت 1 دلاری خود را دارد، اگرچه این در روزهای اولیه خود بارزتر بود.

به عنوان مثال، در اکتبر 2018، در میان شایعاتی مبنی بر ورشکستگی یکی از شرکت های خواهرش (صرافی رمزارز Bitfinex) ارزش توکن به 0.85 دلار (در Kraken) کاهش یافت.

پس از فروپاشی Terra در ماه مه نیز همین اتفاق افتاد و ارزش تتر ارز دیجیتال برای مدت کوتاهی به 0.97 دلار سقوط کرد. با این وجود، استیبل کوین هر بار ارزش دلاری خود را بازیابی می کند.

قیمت ارز بیت کوین به دلار:  62,860.80 دلار  | قیمت ارز بیت کوین به تومان: 3,599,158,095 تومان

در مقابل، USD Coin از زمان عرضه خود در سال 2018 تنها دو بار به زیر 0.99-1 دلار معمولی سقوط کرده است. در طول “سقوط کووید” در مارس 2020 به 0.97 دلار کاهش یافت، تنها به 1 دلار بازگشت و دوباره در همان ماه به 0.98 دلار سقوط کرد.

مقالات مرتبط: خرید تتر بدون احراز هویت در علی بابا

سرمایه گذاران رمزارز اعتماد خود را به USDC در درجه اول به دلیل عملکرد Circle به عنوان یک تجارت خدمات پولی که در FinCEN و سایر رگولاتورهای ایالتی در ایالات متحده ثبت شده است، تقویت کرده اند. در نتیجه، شرکت ذخایر خود را مطابق با قوانین انتقال پول به مقامات گزارش می دهد.

همچنین، Circle توسط Grant Thornton، یک شرکت حسابداری جهانی پیشرو حسابرسی می شود.

مقالات مرتبط: تحلیل تتر اکنون که حمله DDoS پشت آن است

پائولو آردوینو، مدیر فنی تتر، در ماه ژوئن متعهد شد که ذخایر خود را به طور کامل توسط یکی از 12 شرکت حسابداری برتر حسابرسی کنند. در حال حاضر، شرکت حسابداری MHA گواهینامه های فصلی ذخایر Tether را ارائه می دهد.

تا زمانی که این اتفاق نیفتد، USDC در مسیر کاهش شکاف با تتر ارز دیجیتال برای یک رویداد بالقوه است، به خصوص که تقاضای استیبل کوین در میان آشفتگی اقتصادی جهانی همچنان بالاست.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

تتر usdt برای راه اندازی استیبل کوین جدید متصل به پوند انگلیس با رگولاتورهای بریتانیا همکاری می کند

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 03 خرداد 1403:57,260 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 04 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها