میانگین امتیازات ۵ از ۵

دلار تتر و سودهای اخیر بیت کوین

دلار تتر

دلار تتر معمولا برابر هم هستند و ارزش آن با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود و هر واحد تتر قیمتی تقریبا برابر یک دلار دارد و نوسان زیادی را پشت سر نمی گذارد. تتر هدف درآوردن یا از دست دادن پول را ندارد ، بلکه به دنبال این است که مانند یک ابزار ذخیره ارزش پایدار عمل کند. تتر (USDT) اولین و محبوب‌ترین ارز استیبل یا ثابت موجود در بازارارزهای دیجیتالی است که این رمز ارز با نام ریل کوین (Realcoin) در سال ۲۰۱۴ میلادی به انتشار رسید ونخست  در شبکه بلاکچین اومنی (Omni) روی بلاکچین بیت کوین فعالیت داشت، اما امروزه تتر روی بلاکچین‌های مختلفی جمله اتریوم، ترون، الگوراند و غیره نیز پشتیبانی می شود. گزارش‌ها حاکی از آن است که بیشترین عرضه این رمز ارز محبوب در بلاکچین‌های ترون و اتریوم است. همانند سایر استیبل کوین‌ها تتر نیز در تلاش است تا سرمایه گذاران خود را از نوسانات بازار حفظ  کند. دلار تتر معمولا ارزش یکسانی دارند.

تاریخچه قیمت تتر

تتر یک ارز ثابت است و پشتیبانی ارزش آن به صورت یک به یک با دلار آمریکا است. به عبارت دیگر، طراحی استیبل کوین تتر به گونه‌ای است که مانند دلاری دیجیتالی باشد و همیشه قیمتی معادل یک دلار آمریکا ارزش داشته باشد اگرچه در عمل ممکن است این اتفاق نیفتد و این ارز دچار نوسان شود، مثلا در آوریل سال ۲۰۱۷، ارزش این استیبل کوین به ۰٫۹۱۷ دلار سقوط کرد و یا  در ماه می ۲۰۲۲ وقتی  اکوسیستم ترا و استیبل کوین ترا یو اس دی سقوط کردند، قیمتش تا ۰٫۹۴ دلار کاهش یافت. این ارز حتی در مقطعی قیمت ۱٫۲ دلار را نیز تجربه کرد. پس دلار تتر نیز گاهی با هم برابری نمی کنند. اگرچه پیش‌بینی قیمت USDT همانند سایر رمز ارزهای پرنوسان چندان رایج نیست، اما نباید فراموش کرد امکان رویداد های غیر منتظره زیادی در بازار ارزهای دیجیتالی وجود دارد.

به طور کلی تتر اغلب قیمتی بین ۰٫۹۹ دلار و ۱٫۰۰۱۲ دلار دارد و تاکنون پایین ترین قیمت آن ۰٫۹۲۱۳ دلار بوده است که در در ۲۳ آوریل ۲۰۱۷ آن را تجربه کرده است و در دسامبر هم به بالاترین قیمت خود یعنی ۱٫۰۴۱۳ رسید.

سود دلار تتر

پیش بینی قیمت تتر

اگرچه از نظر تئوری، قیمت دلار تتر باید هم اندازه هم باشد و پشتیبانی هر واحد USDT موجود باید توسط ذخایر نگهداری‌شده توسط شرکت تتر باشد، اما این ارز نیز به طور کلی از نوسانات بازار در امان نیست.

درکل قیمت این رمز ارز توسط افراد مختلفی پیش بینی شده است مثلا برای پایان سال 2023 و 2024 TradingBeasts  میانگین قیمت 1.0854695 دلار را برای تتر پیش بینی کرده است و یا DigitalCoinPrice قیمت 2021 1.01 دلاری را.

در کل تتر به عنوان سومین ارز دیجیتال بزرگ جهان بعد از بیت کوین و اتریوم و رهبر بی چون و چرای ارزهای ثابت بازار شناخته می شود و هر ساله حجم زیادی از مبادلات بازار ارزهای دیجیتال به دلار تتر تعلق دارد. اگرچه امکان نوسانات در این بازار ممکن است ولی به ندرت این ارز دچار نوسانات زیادی می شود.

دلار تتر و بیتکوین

آینده تتر به چه عواملی بستگی دارد؟

آینده دلار تتر به عواملی همچون فشار قانون‌گذاران در زمینه ممنوعیت یا محدودیت رمز ارزها، نداشتن شفافیت مالی شرکت تتر که ممکن است بعدا برایش دردسر ساز شود و راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)خواهد داشت. (امروزه بسیاری از دولت‌ها درپی  راه اندازی این ارز هستند)

سقوط ارز پرنوسانی چون بیت کوین نیز سبب افزایش قیمت تتر می شود، چون افراد به سرعت بیت کوین های خود را تبدیل به تتر می کنند تا دارایی های خود را از نوسات بازار ارز در امان نگه دارند و بیشتر دچار ضرر نشوند. در واقع دامیننس( سلطه ارز) این دو ارز رابطه معکوسی با یکدیگر دارند. با کاهش دامیننس بیت کوین، دامیننس تتر بالا می رود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

تتر usdt برای راه اندازی استیبل کوین جدید متصل به پوند انگلیس با رگولاتورهای بریتانیا همکاری می کند

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 03 خرداد 1403:57,260 تومان

قیمت دلاری تتر: 1.00 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 46,279,576,395 دلار

مارکت کپ تتر: 110,964,091,237 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: افزایشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 04 خرداد 1403 ◀️ افزایشی

بر چسب ها