میانگین امتیازات ۵ از ۵

گره لایتنینگ چیست؟

گره لایتنینگ قطعه ای از نرم افزار است که به شبکه اصلی بلاک چین و خود شبکه لایتنینگ لینک می دهد.

گره نرم افزاری است که به شبکه بلاک چین متصل می شود و به روزترین داده های بلاک چین را مبادله می کند. هدف اصلی آن پیگیری هر تراکنش در شبکه بلاک چین است و آن را غیرقابل تغییر، شفاف و غیرمتمرکز می کند. گره های مختلفی در هر شبکه بلاک چین وجود دارد. به عنوان مثال، گره کامل و گره نور، گره های کلیدی بیت کوین (BTC) هستند.

قیمت ارز بیت کوین به دلار:  62,860.80 دلار  | قیمت ارز بیت کوین به تومان: 3,599,158,095 تومان

برعکس، گره‌های تخصصی که به عنوان ماینرها شناخته می‌شوند، پازل‌های ریاضی را حل می‌کنند و تراکنش‌ها را به بلوکی از تراکنش‌ها اضافه می‌کنند تا پاداش بلوک و کارمزد تراکنش‌ها را به دست آورند. با این حال، گره‌های بیت‌کوین کامل تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند اما پاداش بلوک را جمع‌آوری نمی‌کنند. با این حال، دلایل دیگری وجود دارد که چرا کاربران باید یک گره کامل را اجرا کنند، مانند کمک به امنیت عمومی شبکه بیت کوین و افزایش امنیت تراکنش، که اگر قصد دارید چندین تراکنش بیت کوین را روزانه انجام دهید، بسیار مهم است.

یک گره لایتنینگ (LN) به شبکه اصلی بلاک چین مانند بیت کوین، لایت کوین (LTC) و خود شبکه لایتنینگ پیوند می خورد. گره های شبکه لایتنینگ از جهات مختلفی با گره های موجود در شبکه بیت کوین تفاوت دارند که قابل توجه ترین آنها نحوه تأیید تراکنش ها است. به عنوان مثال، شبکه بیت کوین برای تایید هر تراکنش در بلاک چین به گره هایی نیاز دارد، اما شبکه لایتنینگ تنها به گره هایی برای تایید تراکنش هایی نیاز دارد که مستقیماً با آن ارتباط برقرار می کنند.

قیمت ارز  سولانا به دلار:  152.55 دلار  | قیمت ارز سولانا به تومان: 8,734,550 تومان

اما مزایای اجرای گره لایتنینگ چیست؟ برای کاوش و قدردانی کامل از مزایای فناوری LN، باید حداقل یک گره فعال داشته باشید. صرف نظر از شبکه آنها، هر کسی می تواند یک گره را به لطف عدم تمرکز اجرا کند. بنابراین، چند گره صاعقه وجود دارد؟ تعداد گره های رعد و برق عمومی و پرداخت های بازرگانان از طریق شبکه لایتنینگ به طور منظم در حال افزایش است.

گره لایتنینگ در شبکه لایتنینگ چگونه کار می کند؟

شبکه لایتنینگ توسط کانال‌های پرداخت جداگانه بین طرف‌هایی که برای مسیریابی تراکنش‌ها متحد شده‌اند ساخته می‌شود. LN نتیجه ارتباطات متقابل بین مکانیسم های پرداخت چندگانه است.

شبکه لایتنینگ یک راه حل لایه دوم است که بر روی بلاک چین بیت کوین برای حل مسائلی مانند زمان طولانی تایید تراکنش ها ساخته شده است. یک شبکه بدون ساختار آن را احاطه کرده است و پرداخت ها با استفاده از کانال هایی انجام می شود که اتصالات همتا به همتای موقتی هستند. در یک کانال، هر تعداد پرداخت قابل ارسال است. گره‌هایی که توسط افراد یا شرکت‌ها اجرا می‌شوند، پرداخت‌ها را برای فعال نگه داشتن شبکه هدایت می‌کنند.

مقالات دیگر: بحران سلسیوس مشکلات نقدینگی پایین در بازارهای نزولی را آشکار می کند

قبل از استفاده از شبکه لایتنینگ، هر مقدار بیت کوین باید در یک کانال پرداخت قفل شود. سپس، تا زمانی که کانال بسته شود، می توان آن را در سراسر LN صرف کرد. یک فاکتور، یک رشته الفبایی عددی طولانی از ارقام که اغلب با کدهای QR نشان داده می شود، توسط کسانی ایجاد می شود که مایل به دریافت تراکنش هستند. شخصی که پرداخت می کند فقط فاکتور را با کیف پول لایتنینگ خود اسکن می کند و با ارائه یک امضای دیجیتال پرداخت را تایید می کند.

قیمت ارز بیت کوین کش به دلار:  452.09 دلار  | قیمت ارز بیت کوین کش به تومان: 25,884,933 تومان

تأیید پرداخت فوراً برای سازنده اصلی درخواست ارسال می شود و در عرض چند ثانیه انجام می شود. پرداخت‌ها مشمول دوره‌های انتظار طولانی یا کارمزدهای بیش از حد نمی‌شوند، زیرا در بلاک چین بیت‌کوین انجام نمی‌شوند. این بدان معناست که پرداخت های خرد به اندازه یک ساتوشی را می توان با استفاده از LN انجام داد. پس از استفاده از شبکه، می توان با بستن کانال از بیت کوین خود در بلاک چین اصلی بیت کوین استفاده کرد.

قیمت ارز اتریوم به دلار3,028.53 دلار  | قیمت ارز اتریوم به تومان: 173,401,292 تومان

بنابراین، آیا می توانید با اجرای یک گره رعد و برق درآمد کسب کنید؟ واضح ترین پاسخ «بله» است، اما سود شما ممکن است لزوماً در ساتوشی بیان نشود. شما می توانید با ارسال تراکنش های دیگر گره های لایتنینگ از طریق گره خود، بیت کوین کسب کنید. اطمینان حاصل کنید که گره شما با ارسال بیت کوین به آدرس کیف پول گره خود و ایجاد کانال با سایر گره ها تامین مالی شده است تا بتوانید با شرکت در شبکه لایتنینگ بیت کوین شروع به کسب بیت کوین کنید.

چگونه یک گره لایتنینگ بیت کوین را اجرا کنیم؟

پیش نیازهای اجرای گره لایتنینگ بیت کوین شامل مقداری بیت کوین برای تامین مالی کانال لایتنینگ شما، پول فیات برای خرید تجهیزات سخت افزاری (ها) و کیف پول سازگار با لایتنینگ است.

به یاد داشته باشید که گره های لایتنینگ گره های غیر ماینینگ هستند، به این معنی که شما بیت کوین استخراج نمی کنید اما برای اعتبارسنجی بلاک های بیت کوین حیاتی هستند. گره های اعتبار سنجی رایج ترین نام برای این گره ها هستند. MyNode و Umbrel دو مورد از محبوب ترین گزینه های سخت افزاری تخصصی برای گره های اعتبار سنجی هستند. تنها در چند مرحله ساده، می توانید یک دستگاه myNode جدید راه اندازی کنید.

قیمت ارز تتر به دلار1.00 دلار  | قیمت ارز تتر به تومان: 57,260 تومان

برای شروع، تصویر myNode را برای نوع دستگاه خود دانلود کنید و دستورالعمل های صفحه دانلود را دنبال کنید تا آن را به کارت SD فلش کنید. پس از آن، دستگاه را روشن کنید و یک SSD خارجی وصل کنید.

سپس دستگاه شروع به همگام سازی بلاک چین بیت کوین می کند! بسته به ظرفیت دستگاه و شبکه شما، این فرآیند ممکن است چند روز طول بکشد. رابط وب دستگاه myNode وضعیت همگام سازی فعلی را به شما نشان می دهد. دستگاه به طور خودکار با شبکه بیت کوین متصل می شود و پس از تکمیل همگام سازی اولیه، صفحه اصلی برنامه را نمایش می دهد.

هنگامی که دستگاه myNode شما آماده شود، صفحه اصلی اصلی myNode ظاهر می شود. اگر با لینوکس راحت هستید، می توانید از طریق SSH به دستگاه myNode خود متصل شوید. می‌توانید با استفاده از آدرس IP یا نام میزبان به ابزارک متصل شوید.

برای شروع استفاده از تمام ویژگی هایی که myNode ارائه می دهد، از اعتبار پیش فرض به عنوان Username: admin و Password: bolt (توصیه می شود رمز عبور خود را تغییر دهید) استفاده کنید. قدم بعدی ایجاد یک کیف پول لایتنینگ در myNode است. به صفحه اصلی myNode بروید و روی دکمه “Lightning Wallet” کلیک کنید تا کیف پول ایجاد شود. پس از آن، روی “ایجاد کیف پول” کلیک کنید تا یک عبارت اولیه را دریافت کنید.

این عبارت بسیار مهم است و هر کسی که آن را بداند می تواند به پول شما دسترسی داشته باشد. این جمله را به عنوان پشتیبان یادداشت کنید و به کسی نگویید! بعد از اینکه عبارت اولیه خود را یادداشت کردید، روی «ادامه» کلیک کنید. دوباره عبارت seed خود را در صفحه بعد وارد کنید تا مطمئن شوید که نسخه پشتیبان شما به درستی تولید شده است. برای ساخت کیف پول خود، روی «ایجاد» کلیک کنید.

اگر عبارت شما درست باشد، به صفحه اصلی لایتنینگ هدایت می شوید، جایی که کیف پول لایتنینگ شما شروع به همگام سازی و تنظیم خود می کند. کیف پول لایتنینگ باید چند دقیقه دیگر آماده شود و باید صفحه ای مشابه این را ببینید:

گره لایتنینگ چیست؟

چگونه یک گره لایتنیگ سودآور را راه اندازی کنیم؟

گره های لایتنینگ کارآمدترین روش را برای پردازش تراکنش ها جستجو می کنند. برای سودآوری، باید شارژ گره خود را به اندازه ای کم تنظیم کنید که از نظر شبکه مقرون به صرفه باشید، اما به اندازه ای بالا باشد که یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد غیرفعال با کریپتو باشد.

اجرای یک گره بیشتر شبیه هنر است تا علم، زیرا مراقبت و توجه ویژه برای هر کانال مورد نیاز است. هنگام ارزیابی هزینه‌ها، جریان ترافیک، باز و بسته شدن کانال‌ها و ایجاد تعادل مجدد، باید با تمرکز بر نمای کلان‌تر در طول زمان به نحوه حرکت ترافیک و هزینه انتقال ترافیک نگاه کنید. بنابراین، چگونه با گره ها درآمد غیرفعال به دست آورید؟

برای تغذیه ترافیک، کانال های خود را تنظیم کنید. با این حال، تا زمانی که ترافیک از هر دو طرف عبور نکند، کانال را کاملا متعادل نگه ندارید. به عنوان مثال، اگر ترافیک در یک جهت حرکت کند، همانطور که در بسیاری از کانال ها انجام می شود، صندلی ها باید به طور مداوم فشار داده شوند یا به عقب کشیده شوند تا ترافیک را تغذیه کنند.

قیمت ارز دوج کوین به دلار:  0.150944 دلار  | قیمت ارز دوج کوین به تومان: 8,642 تومان

علاوه بر موارد فوق، زمان خوبی است که در حین تعادل مجدد به مسیرها نگاه کنید. به عنوان مثال، می‌توانید ببینید که کجا می‌توان چیزها را با هزینه کم منتقل کرد، که به چه کسی متصل است، و کجا می‌توانید کانالی را به یکی از گره‌های اتصال باز کنید تا هزینه‌ها را کاهش دهید و پتانسیل مسیریابی را افزایش دهید.

راه اندازی یک حساب Tippin.me برای پذیرش نکات در رسانه های اجتماعی از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین شاید در دسترس ترین و کاربرپسندترین راه برای کسب درآمد با شبکه لایتنینگ باشد. علاوه بر این، هر بار که شخصی از طریق کانال پرداخت شما تراکنش انجام می دهد، می توانید با حمایت از شبکه لایتنینگ که به سرعت در حال رشد است، چند سانت به دست آورید.

سازندگان ویدیو ممکن است بخواهند Light Tube را بررسی کنند، یک پلتفرم مبتنی بر وب مشابه YouTube که به کاربران اجازه می‌دهد در ازای بیت کوین ویدیوها را از طریق شبکه لایتنینگ منتشر کنند. کاربرانی که مایل به دیدن یک ویدیو با کیفیت بالا هستند باید هزینه مورد نیاز (معمولاً 100 ساتوشی) را بپردازند. از سوی دیگر، آپلودکنندگان می توانند از پرداخت های LN برای بازخرید پولی که از ویدیوهای خود به دست آورده اند استفاده کنند.

قیمت ارز پولکادات به دلار:  7.07 دلار  | قیمت ارز دوج کوین به تومان: 404,739 تومان

اما هزینه اجرای یک گره لایتنینگ چقدر است؟ به یاد داشته باشید که کسب درآمد انگیزه ای برای اجرای LN نیست، زیرا سود گره لایتنینگ در بهترین حالت معمولاً چند پنی در ماه است. به طور متوسط، تجهیزات لازم برای اجرای یک گره بین 200 تا 400 دلار هزینه دارد.

مشکلات مختلف شبکه لایتنینگ چیست؟

هزینه های مسیریابی، بسته شدن فریبکارانه کانال ها، قرار گرفتن گره ها در معرض سرقت آنلاین و حملات مخرب چند مشکل در شبکه لایتنینگ هستند.

هزینه های مسیریابی یکی از مشکلات حیاتی شبکه لایتنینگ است که برای انتقال پرداخت ها بین کانال ها لازم است. با این حال، گره ها در ازای تسهیل پرداخت ها هیچ پاداشی دریافت نمی کنند. همچنین، بسته شدن کانال تقلبی، به این معنی که یکی از طرفین کانال را بدون اطلاع طرف دیگر می بندد، که منجر به ریسک تراکنش آفلاین می شود، یکی دیگر از مشکلات LN است.

برای انتقال و دریافت پرداخت‌ها در شبکه لایتنینگ بیت‌کوین، گره‌ها باید همیشه آنلاین باشند و کلیدهای خصوصی آن‌ها را در معرض هک، سرقت و کلاهبرداری قرار دهند. با این حال، ذخیره سازی سرد می تواند به جلوگیری از گم شدن کلیدها و سرمایه کاربران کمک کند.

قیمت ارز  شیبا اینو به دلار:  0.000023 دلار  | قیمت ارز شیبا اینو  به تومان: 1 تومان

علاوه بر این، اگر کانال های پرداخت به دلیل حمله مخرب بیش از حد بارگیری شوند، ممکن است شرکت کنندگان نتوانند به سرعت پول خود را پس بگیرند. بنابراین، قبل از سرمایه‌گذاری در هر پروژه‌ای، اطمینان حاصل کنید که بررسی‌های معقولی مانند ارزیابی بلاک چین‌های مختلف و تجزیه و تحلیل توکن‌های کریپتو انجام می‌دهید.

شود کلید محصول خود را تایپ کنید. اگر از نسخه انجمن استفاده می کنید، می توانید آن گزینه را انتخاب کنید. در غیر این صورت، کلید محصولی را که برای شما ایمیل شده است یا می توانید در پایین دستگاه خود پیدا کنید، وارد کنید.

مقالات دیگر: ولکان فورجد PYR چیست و چگونه با بازی آن درآمد کسب کنیم؟

سپس دستگاه شروع به همگام سازی بلاک چین بیت کوین می کند! بسته به ظرفیت دستگاه و شبکه شما، این فرآیند ممکن است چند روز طول بکشد. رابط وب دستگاه myNode وضعیت همگام سازی فعلی را به شما نشان می دهد. دستگاه به طور خودکار با شبکه بیت کوین متصل می شود و پس از تکمیل همگام سازی اولیه، صفحه اصلی برنامه را نمایش می دهد.

هنگامی که دستگاه myNode شما آماده شود، صفحه اصلی اصلی myNode ظاهر می شود. اگر با لینوکس راحت هستید، می توانید از طریق SSH به دستگاه myNode خود متصل شوید. می‌توانید با استفاده از آدرس IP یا نام میزبان به ابزارک متصل شوید.

قیمت ارز لایت کوین به دلار:  83.30 دلار  | قیمت ارز لایت کوین به تومان: 4,769,209 تومان

برای شروع استفاده از تمام ویژگی هایی که myNode ارائه می دهد، از اعتبار پیش فرض به عنوان Username: admin و Password: bolt (توصیه می شود رمز عبور خود را تغییر دهید) استفاده کنید. قدم بعدی ایجاد یک کیف پول لایتنینگ در myNode است. به صفحه اصلی myNode بروید و روی دکمه “Lightning Wallet” کلیک کنید تا کیف پول ایجاد شود. پس از آن، روی “ایجاد کیف پول” کلیک کنید تا یک عبارت اولیه را دریافت کنید.

این عبارت بسیار مهم است و هر کسی که آن را بداند می تواند به پول شما دسترسی داشته باشد. این جمله را به عنوان پشتیبان یادداشت کنید و به کسی نگویید! بعد از اینکه عبارت اولیه خود را یادداشت کردید، روی «ادامه» کلیک کنید. دوباره عبارت seed خود را در صفحه بعد وارد کنید تا مطمئن شوید که نسخه پشتیبان شما به درستی تولید شده است. برای ساخت کیف پول خود، روی «ایجاد» کلیک کنید.

اگر عبارت شما درست باشد، به صفحه اصلی لایتنینگ هدایت می شوید، جایی که کیف پول لایتنینگ شما شروع به همگام سازی و تنظیم خود می کند. کیف پول لایتنینگ باید چند دقیقه دیگر آماده شود و باید صفحه ای مشابه این را ببینید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

تتر usdt برای راه اندازی استیبل کوین جدید متصل به پوند انگلیس با رگولاتورهای بریتانیا همکاری می کند