میانگین امتیازات ۵ از ۵

کاربران گرامی:

ارز همستر و تپ سواپ طی چند روز آتی در صرافی علی بابا لیست خواهند شد و از این لینک می توانید ثبت نام نمایید.

ارزهای متاورسی

ارزها متاورسی و خرید ارزهای دیجیتال دو مورد از داغ ترین اتفاقات در سال گذشته، بوده اند که انتظار می ود طی سال پیش رو بحث برانگیز تر از قبل باشند. این روزها سرمایه گذاران به امید به دست آوردن پول زیاد به سمت هر دو رفته اند.
اما این دو حوزه ارزهای دیجتال و ارزهای متاورسی مقابل هم نیستند. شما می توانید همزمان با ارزهای رمزنگاری شده متاورس که به درستی نام گذاری شده اند، روی ارزهای دیجیتال و متاورس سرمایه گذاری کنید.

بهترین ارزهای متاورسی

با این حال، هر توکن دیجیتالی که با متاورس ارتباط دارد ارزش بررسی ندارد. در اینجا سه ​​ارز دیجیتال متاورس برتر بر اساس ارزش بازار مورد تجزیه تحلیل قرار گرفته اند. در اینن قسمت به این معقوله می پردازیم که آیا در حال حاضر این ارزها گزینه‌های هوشمندی برای خرید هستند یا خیر.

ارز متاورسی دیسنترالند

  1. ارز متاورسی دیسنترالند (Decentraland)

ارز متاورسی دیسنترالند با ارزش بازار 5.6 میلیارد دلار به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال متاورس در حال حاضر رتبه بندی می شود. حتی با عقب نشینی قابل توجهی که از دسامبر داشته است، توکن دیجیتال MANA آن در 12 ماه گذشته بیش از دو برابر شده است.

دیسنترالند (Decentraland) علاوه بر اینکه بزرگترین ارز دیجیتال متاورس است، اولین دنیای مجازی کاملاً غیرمتمرکز است. سازمان غیرمتمرکز خودمختار آن (DAO) صاحب قراردادهای هوشمند کلیدی است که متاورس Decentraland را هدایت می کند، به ویژه از جمله قرارداد LAND که به کاربران امکان خرید و فروش زمین مجازی را می دهد.

کاربران می‌توانند با توسعه بازی‌های تعاملی، اجازه دادن به تبلیغات و موارد دیگر، از LAND خود درآمد کسب کنند. رمز بومی دیسنترالند (Decentraland) ، مانا (mana) ارزی است که در سراسر متاورس استفاده می شود. البته می توان از MANA برای خرید LAND استفاده کرد، اما همچنین برای خرید آواتارها، نام ها، پوشیدنی ها و سایر اقلام در بازار دسنترالند.

ارز متاورسی سندب

  1. ارز متاورسی سندب (sand box)

ارز متاورسی سندب (sand box) خیلی از دیسنترالند (Decentraland)  عقب نمانده است. ارز دیجیتال متاورس شماره 2 در حال حاضر دارای ارزش بازار 4.5 میلیارد دلاری است. اما Sandbox در 12 ماه گذشته برنده بسیار بزرگتری نسبت به  دیسنترالند بوده است و توکن SAND بومی آن نزدیک به 1670 درصد افزایش یافته است.

همانند دیسنترالند ، سندب یک دنیای مجازی است که از مدل DAO استفاده می کند. همچنین مانند دیسنترالند ، بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این بلاک چین از قراردادهای هوشمند برای خرید زمین مجازی و سایر دارایی ها پشتیبانی می کند.

اما تفاوت هایی بین این دو متاورس وجود دارد. واضح ترین مورد این است که The Sandbox از رمز دیجیتال SAND به عنوان ارز اصلی خود استفاده می کند.  همچنین در حال مهاجرت به راه حل لایه 2 Polygon است که کارمزد تراکنش ها را کاهش می دهد و سرعت پردازش را افزایش می دهد.

ارز متاورسی ی

  1. ارز متاورسی ی اینفینیتی (Axie Infinity)

ارز متاورسی ی اینفینیتی (Axie Infinity)  با ارزش بازار 3.7 میلیارد دلار در رتبه سوم در میان ارزهای دیجیتال متاورس قرار دارد. توکن AXS آن با افزایش بیش از 2840 درصدی بهترین عملکرد را در بین سه مورد برتر در 12 ماه گذشته داشته است.

چندین شباهت بین Axie Infinity و دو بزرگ‌ترین متاورس رمزنگاری وجود دارد. Axie Infinity بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. مانند Decentraland و The Sandbox، Axie Infinity  دارای رمز بومی خود یعنی (AXI) در این مورد،است که به عنوان ارز در دنیای مجازی خود استفاده می شود.

با این حال، ی اینفینیتی بیشتر از دو رقیب اصلی خود بر روی بازی متمرکز است. بازیکنان موجوداتی به نام “Axies” را می خرند که می توانند در جنگ شرکت کنند، پرورش دهند و بفروشند. آنها حتی می توانند برای Axies خود پادشاهی بسازند.

خرید ارزهای متاورسی

هر سه این ارزهای رمزپایه متاورس، سرمایه‌گذاران اولیه را تاکنون پول زیادی به دست آورده‌اند. اما آیا آنها همچنان خرید می کنند؟ به نظرم قطعی است شاید

این که این توکن‌های دیجیتال چقدر افزایش پیدا می‌کنند بستگی به این دارد که متاورس‌های آنها چقدر کاربران را در آینده جذب می‌کنند. به نظر می رسد Decentraland و The Sandbox بیشترین توجه را در کسب و کارها به دست آورده اند. وقتی شرکت های بزرگی مانند آدیداس و سامسونگ زمین مجازی را در این پلتفرم های متاورس خریداری می کنند، دلگرم کننده است. این حرکت می تواند ادامه یابد و حتی در چند سال آینده افزایش یابد.
از سوی دیگر، هیچ تضمینی وجود ندارد که Decentraland،  The Sandbox یا Axie Infinity  در درازمدت به عنوان بهترین بازیکنان در متاورس ظاهر شوند. چندین غول فناوری امیدوارند بر متاورژن تسلط پیدا کنند. اگر تلاش‌های آن‌ها موفقیت‌آمیز باشد، رهبران فعلی رمزارز متاورس می‌توانند به رانندگان تبدیل شوند.

سرمایه گذارانی که مایل به پذیرش ریسک قابل توجهی هستند، ممکن است بخواهند در هر سه این ارزهای دیجیتال، موقعیت های کوچک را خریداری کنند. اما سرمایه گذاران ریسک گریز بهتر است دوری کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 26 خرداد 1403:59,230 تومان

قیمت دلاری تتر: 0.999501 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 52,869,124,076 دلار

مارکت کپ تتر: 112,487,855,188 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: کاهشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: افزایشی

پیش بینی قیمت تتر در 26 خرداد 1403 ◀️ کاهشی

بر چسب ها

ارزهای متاورسی