میانگین امتیازات ۵ از ۵

متاورس چیست؟

متاورس چیست؟ با ما هماه باشد تا به طور گسترده درباه متاورس بدانید. اصطلاح “metaverse” پورمانتویی است که دو جهان “meta” و “universe” را با هم ترکیب می‌کند. این اصطلاح عمدتاً برای اشاره به تکرار پیش‌بینی‌شده، آینده اینترنت که اغلب تحت عنوان Web 3.0 شناخته می‌شود، استفاده می‌شود. انتظار می‌رود این تکامل اینترنت شاهد ظهور محیط‌های سه بعدی آنلاین یا تقریباً یکپارچه باشد که دسترسی کاربران را به واقعیت مجازی و تجربیات واقعیت افزوده فراهم می‌کند.

تجربه متاورس

متاورس چگونه فعالیتی رائه می کند؟

متاورس به هر دو پلتفرم دیجیتال یکپارچه فعلی و آینده اشاره دارد که بر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده متمرکز شده اند. به طور گسترده ای به عنوان مرز بعدی اینترنت مطرح می شود و به عنوان یک فرصت تجاری و مالی قابل توجه برای صنعت فناوری و سایر بخش ها دیده می شود.

در چشم انداز متاورژن که توسط رسانه های اجتماعی و شرکت های فناوری بیان شده است، دستگاه هایی مانند هدست واقعیت مجازی، عینک دیجیتال، گوشی های هوشمند و سایر دستگاه ها به کاربران امکان دسترسی به محیط های سه بعدی مجازی یا واقعیت افزوده را می دهند که در آن می توانند کار کنند، با دوستان خود ارتباط برقرار کنند. انجام تجارت، بازدید از مکان های دور، و دسترسی به فرصت های آموزشی، همه در محیطی با واسطه فناوری به روش های جدید و همهجانبه.

متاورس فقط یک نوع تجربه نیست. در عوض، به مجموعه ‌ای از فرایند های دیجیتالی همه جانبه اشاره دارد که در آینده در دسترس کاربران قرار می‌گیرد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در طیفی از فعالیت‌های مختلف در فضاهای کاملا دیجیتالی شرکت کنند. این می تواند به معنای شرکت در یک بازی چند نفره واقعیت مجازی عظیم باشد که از طریق هدست VR قابل دسترسی است

بنابراین، متاورس یک فضای دیجیتال نیست، بلکه تعدادی فضا و تجربیات دیجیتالی است که در حال حاضر توسط شرکت‌ها برای ارائه تجربیات دیجیتال واقعی‌تر و فراگیرتر ایجاد می‌شوند. این فناوری دارای طیف وسیعی از قابلیت‌های بالقوه از پلتفرم ‌های همکاری واقعیت افزوده است که می‌تواند همکاری و ادغام بهتر را در پلت‌فرم‌های بهره‌وری کار برای تیم‌های راه دور که ممکن است، به عنوان مثال، به آژانس‌های املاک اجازه میزبانی تورهای خانه مجازی را بدهند را ممکن می‌سازد. در واقع در توصیفی دیگر متاورس فضای حضور در دنیای مجازی را به گونه ای فراهم می سازد که دیگرتنها یک بازی دیجیتالی نباشد بلکه کاربران بتوانند با داشتن تجهیزات لازم به ساخت دنیایی واقعی در دیجیتال بپردازند برای مثال آنها می توانند جلسات کاری و یا درسی خود را در متاورس برگزار کنند و یا به خرید و فروش زمین ها بپردازند و از طریق آن درست مانند دنیای واقعی به کسب درآمد بپردازند.

فعالیت متاورس

متاورس چگونه تجربه ای است؟

در حال حاضر، برخی از جنبه‌های متاورس در بازی‌های ویدیویی موجود با قابلیت اینترنت مانند Second Life، Minecraft و Fortnite ادغام شده‌اند. این بازی‌ها تجربه‌های اجتماعی و مجازی همه جانبه‌ای را ارائه می‌دهند که دارای یک دنیای مجازی پایدار هستند که بازیکنان از سراسر جهان می‌توانند به طور همزمان در آن شرکت کنند. در حالی که مترادف با واقعیت مجازی نیست، متاورس بیشتر از این نوع تجربه واقعیت مجازی را ارائه می دهد. در بازی های واقعیت مجازی که پیش از این ساخته شده اند کاربران از طریق عینک های سه بعدی و یا یک سری افکت های ویژه نور صدا و حمتی می توانستند تجربه ای 3D  در بازی داشته باشند. اما در متاورس تجهیزات انقدر پیشرفته تر هستند که کاربران را در یک ماتریکس قرار می دهد و آنمان می توانند نه تنها تجربه ای سه بعدی از دنیای مجازی داشته باشند بلکه در آن اقدا مبه سفر، کار، آمزش و… کنند

بسیاری از رسانه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری مانند Meta Platforms (سابق فیس‌بوک) و مایکروسافت با هدف ایجاد پلتفرم هایی که افراد بتوانند به‌ صورت اجتماعی و یا از راه دور از طریق پلتفرم‌هایی مانند مایکروسافت تیمز کار کنند، روی Social VR سرمایه‌گذاری می‌کنند.

توجه: فناوری‌های مورد نیاز برای عملیاتی کردن کامل چشم‌انداز متاورس هنوز ایجاد نشده‌اند و تمایل شرکت‌ها و افراد برای اتخاذ فناوری‌های متاورس هنوز مشخص نیست. بسیاری از منتقدان تردید دارند که تقاضا برای گسترش اینترنت به VR وجود داشته باشد، فناوری که عمدتاً نتوانسته انتظارات درآمدی و تبلیغاتی خود را برآورده کند، و سایر منتقدان نگران پیامدهای حریم خصوصی و سلامتی متاورس هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 09 خرداد 1403:58,402 تومان

قیمت دلاری تتر: 0.998872 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 69,068,016,058 دلار

مارکت کپ تتر: 111,836,561,210 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: کاهشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: کاهشی

پیش بینی قیمت تتر در 10 خرداد 1403 ◀️ کاهشی

بر چسب ها

متاورس چیست؟