میانگین امتیازات ۵ از ۵

انجمن بلاکچین

هشدار انجمن فناوران زنجیره بلوک

بسمه تعالی

هشدار انجمن بلاکچین به کاربران تبادل رمزارز

با توجه به فعالیت وبسایت های تبادل رمزارز در ایران و مشکلات حقوقی متعدد کاربران انجمن بلاکچین ایران طی بیانیه ای به اطلاع کاربران حوزه رمزارز و تبادل میرساند، هنگام خرید و یا فروش از سامانه های تبادل به نکات زیر جهت انتخاب سامانه و وبسایت مناسب خدمات رمزارز دقت نمایند تا مبادا دچار دام کلاهبرداری و سرقت دارایی خود شوند:

1 – بررسی دامنه وبسایت را در نظر داشته باشید.

توضیحات :

اگر قصد خرید یا فروش از سامانه هایی که توسط دوستان و آشنایان به شما معرفی شده اند و معتبر هستند را دارید، و یا لینک این وبسایت ها برای شما ارسال شده است، حتما قبل از باز کردن لینک ها یک بار سرچ را در مرورگر خود انجام دهید و از صحت دامنه اصلی و مقایسه با لینک ارسال شده اطمینان حاصل نمایید.

2 – هویت سامانه رمزارز مورد نظر را بررسی نمایید. همانطور که شما در وبسایت ها اقدام به احراز هویت مینمایید بهتر است که هویت سامانه هایی که قصد خرید یا فروش از آنها را دار ید نیز بررسی نمایید.

توضیحات :

آدرس – تلفن – نحوه پشتیبانی و خدمات – راه های دسترسی و مشاوره – مراحل ثبت خرید و فروش – زمان تسویه ریالی و رمزارزی – سابقه فعالیت و وبلاگ از نکاتی هست که باید قبل از هر تراکنشی در سامانه ها در نظر بگیرید و آزمایش کنید.

3 – به تبلیغات خرید و فروش و وعده های تبلیغاتی دقت نمایید.

توضیحات:

ممکن است در هر جایی تبلیغات صرافی های غیرمتعارف را ببینید. بر فرض مثال اگر در تبلیغات وبسایت یا سامانه تبادلاتی وعده قیمت پایین تر در خرید یا بالاتر در فروش داده میشود، حتما قیمت را با چند وبسایت و سامانه دیگر مقایسه نمایید. چنانچه بازه تفاوت قیمت با سایر وبسایت ها زیاد باشد و غیرمعمول، حتما به این سامانه شک نمایید و این موضوع می تواند ترفندی برای جذب شما و تمایل به واریز سرمایه ریالی و رمزارزی داخل وبسایت، جهت فری ب و کلاهبرداری باشد. در نظر داشته باشید که سامانه های

تبادلاتی با یکد یگر در رقابت قیمت می باشند اما این رقابت تفاوت ز یادی در قیمت ها ندارد و خیلی بازه کوچکی را شامل می شود. وعده های تفاوت قیمت 1000 تومانی در تتر و امثال این، تنها موجب فریب کاری است.

4 – فریب در اختیار قراردادن مدارک شخصی خود با وعده اخذ سود را نخورید.

توضیحات :

گروهک های کلاهبرداری اقدام به اخذ مدارک و هویت افراد اعم از کارت ملی، شناسنامه، تعهدنامه و غیره به منطور قراردادن این مدارک در وبسایت ه ای رمزارز می نم ایند و از این طریق با استفاده از ایجاد تراکنش در حساب بانکی شما، معامله رمزارز انجام م یدهند. تبعات حقوقی این تراکنش ها با شخص احراز هویت شده در وبسایت میباشد زیرا این تراکنش ها از طریق فیشینگ و مواردی نظیر آن رقم م یخورد و در زمان مشخصی شما بعنوان شخص احراز شده و کسی که مدارکش را در اختیار قرارداده اید، با حجم بالایی از شکایات مواجه خواهید شد. این مورد در شرکت های کار یابی و یا نظافتی حتی در برنامه دیوار گزارش شده است.

5 – در خرید و فروش از صفحه های تبادل و رمزارز در شبکه های اجتماعی و یا سایت هایی نظیر “دیوار” و “شیپور” دقت نمایید.

توضیحات :

عموما افراد فریب کار و کلاهبردار از این طریق اقدام به سوء استفاده از کاربران در فضای رمزارز و تبادل مینمایند و یا با ارسال لینک های مخرب برای کاربران اقدام به خالی کردن حساب بانکی ای شان می نمایند.

6 – صرافی ها و یا پلتفرم های معاملاتی خصوصا خارجی محل نگهدر ای دارایی رمزنگاری شما نیست.

بهترین و امن ترین محل ، کیف پول شخصی شما ( نرم افزاری و یا سخت افزاری ) می باشد.

ﺑﺎ ﺗﺸﮑﺮ

اﻧﺠﻤﻦ ﻓﻨﺎوران زﻧﺠﯿﺮه ﺑﻠﻮك

هشدار انجمن بلاکچین به کاربران تبادل رمزارز
هشدار انجمن بلاکچین به کاربران تبادل رمزارز
هشدار انجمن بلاکچین به کاربران تبادل رمزارز

میانگین امتیازات ۵ از ۵

جدیدترین مقالات

مقاله‌های منتخب

وضعیت لحظه ای تتر

قیمت تتر در 09 خرداد 1403:58,402 تومان

قیمت دلاری تتر: 0.998872 دلار

حجم مبادلات روزانه تتر: 69,068,016,058 دلار

مارکت کپ تتر: 111,836,561,210 دلار

تغییرات لحظه ای تتر: کاهشی

تغییرات قیمت تتر در 24 ساعت: کاهشی

پیش بینی قیمت تتر در 10 خرداد 1403 ◀️ کاهشی

بر چسب ها